Mogły zginąć na poligonie! Żołnierze ocalili małe kotki! [ZDJĘCIA]

2019-11-26 8:14 bs

Wzruszająca historia z poligonu. Maleńkie kotki zostały znalezione przez żołnierzy w środku lasu. Gdyby nie ich pomoc mogłyby nie przeżyć zimy. Na szczęście maleństwa mają już swój nowy dom.

Na poligonie w Drawsku Pomorskim swoje umiejętności szkolili żołnierze z 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej z Bydgoszczy. 

W trakcie wykonywania zadania jeden z żołnierzy zauważył trzy malutkie kotki. Informacja szybko obiegła obozowisko, a wojskowi z Bydgoszczy natychmiast otoczyli zwierzaki opieką. 

Ze względu na ograniczone możliwości spowodowane warunkami poligonowymi, radzili sobie jak mogli. Zostawiali część przysługującej im żołnierskiej racji wydawanej z batalionowego punktu żywienia, aby kotki zyskały na sile. Na zmianę przynosili też wodę. Ocalałe zwierzątka szybko zaskarbiły serca wszystkich uczestników poligonu. 

Losem malutkich kotków najbardziej zainteresowali się dwaj żołnierze, którzy na co dzień służą w 1 Batalionie Dowodzenia i Zabezpieczenia. Dzięki ich trosce ocalałe zwierzątka znajdą bezpieczną opiekę i dom. Żołnierze nie kryją radości z podjętej decyzji.

- Nie mam jeszcze żadnego pupila, nie rozważałem wcześniej tego, ale nie mogłem pozostać obojętny na losy bezbronnych istot dlatego jednego z nich postanowiłem przygarnąć i dać mu nowy dom – powiedział Kapitan Łukasz Pytel, który nie tylko dowodzi kompanią, ale też jest doświadczonym saperem.

– Nie miałem problemu ze znalezieniem imienia dla nowego członka rodziny. Będzie się wabił Opal, tak jak kryptonim ćwiczenia taktycznego z wojskami Dowódcy 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej, w którym właśnie braliśmy udział - dodaje oficer.

- W promieniu co najmniej kilkunastu kilometrów nie było większych zabudowań. Znaleźliśmy kotki w środku lasu, z dala od zamieszkałych przez ludzi rejonów dlatego pozostałe dwa zabieram ze sobą do Bydgoszczy. Zaopiekuję się nimi do czasu znalezienia im bezpiecznego, ciepłego domu – opowiada Starszy kapral Łukasz Jakielaszek, który jest dowódcą drużyny w plutonie inżynieryjnym.