Kto to zrobił?

Na polu pod Sławnem pojawiła się swastyka! Policja bada sprawę

Tajemnicze symbole, pojawiające się na polach, od lat wzbudzają ogromne zainteresowanie i są źródłem różnych teorii spiskowych. W tym przypadku jednak nie mamy jednak do czynienia z kręgami w zbożu i siłach nadprzyrodzonych, lecz o świadomym działaniu człowieka. Na jednym z pól w rejonie wsi Radosław pod Sławnem (woj. zachodniopomorskie), pojawiła się... swastyka!

Swastyka jest zakazanym symbolem, propagującym faszyzm, więc sprawą natychmiast zajęła się policja.

Sprawca, bądź też sprawcy pozostają na tę chwilę nieustaleni - informuje st. asp. Kinga Warczak ze sławieńskiej policji. - Postępowanie prowadzimy pod nadzorem prokuratury w kierunku publicznego propagowania faszyzmu.

Nieznany sprawca stworzył swastykę, używając do tego celu maszyny rolniczej. Nie wiadomo, czy było to zamierzone działanie, mające na celu propagowanie zbrodniczego ustroju, czy jedynie głupi żart. Autor tego osobliwego "dzieła" z pewnością nie będzie miał powodów do śmiechu, gdy zostanie zatrzymany i usłyszy zarzuty. Za to przestępstwo może grozić mu kara grzywny, ograniczenie wolności, albo nawet 2 lata więzienia.

Sonda
Czy boisz się wojny?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają