Dziwne? Śmieszne? Szokujące? Takie IMIONA nadawano polskim dzieciom w 2020 roku!

2021-02-27 5:00 gk
Oryginalne imiona nadawane dzieciom w 2020 roku
Autor: SE.pl

Pomimo, iż w ostatnich latach do łask wracają tradycyjne polskie imiona, świeżo upieczonych rodziców wciąż ponosi fantazja. Sprawdziliśmy, jakie imiona były nadawane noworodkom w 2020 roku. Chociaż na liście pojawia się coraz więcej imion, które nadawano dzieciom przez wiele pokoleń, wśród nich nie brakuje prawdziwych "kwiatków". Wyśmiewane od lat imiona "Brajan" i "Dżesika" w porównaniu z niektórymi wyglądają naprawdę niewinnie.

Swego czasu zrobiło się głośno o parze z Zawiercia, która na cześć portugalskiego właściciela sieci supermarketów nazwała swojego syna... Jeronimo Martin. Z kolei w 2017 roku w małopolskich Babicach na świat przyszedł Kendal Pcyman Karatas. Często słyszy się o także o tak "oryginalnych" imionach jak Dżenon, Fifonż, Kałojan lub Bożętyna. To jednak pojedyncze przypadki.

Zobacz też: Szczecin: AWANTURA na rondzie. Wysiedli z jaguara i ZAATAKOWALI kierowcę!

Często zdarza się, że rodzice, chcąc wyróżnić swojego potomka przekręcają lub spolszczają angielskie imiona, albo robią zupełnie na odwrót, przerabiając polskie imiona, by brzmiały bardziej "międzynarodowo" - celowo zamieniając polskie "k" na angielskie "c" lub "j" na "y", co zresztą nie zawsze przynosi zamierzone rezultaty i wskutek czego powstają prawdziwe językowe "potworki". W poniższej galerii znajdziecie sporo takich przykładów.

Ten karambol wstrząsnął polskim Internetem. "Ale urwał!" ma już 11 lat
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE