Napadł na starszą kobietę i wyrwał jej torebkę. Nie ukrył się przed okiem kamery

i

Autor: KMP Koszalin Napadł na starszą kobietę i wyrwał jej torebkę. Nie ukrył się przed okiem kamery

Seniorka przeżyła chwile grozy

Napadł na starszą kobietę i wyrwał jej torebkę. Nie ukrył się przed okiem kamery

2023-03-30 18:12

Zaatakował 83-letnią kobietę i wyrwał jej torebkę. Na szczęście 41-latek nie nacieszył się długo wolnością i trafił w ręce stróżów prawa. Policjantom pomógł miejski monitoring, którego kamery zarejestrowały mężczyznę i umożliwiły jego zatrzymanie. Napastnik trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Sianowie (woj. zachodniopomorskie). Jak wynikało z relacji starszej kobiety, udała się ona w kierunku wiaty śmietnikowej, gdy doszedł do niej mężczyzna. W pewnym momencie seniorka nie spodziewając się złych zamiarów ze strony mężczyzny, poczuła jak sprawca obejmuje jej szyję, a następnie wyrywa z ręki torebkę.

Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia, na miejsce zostały skierowane policyjne patrole, które sprawdzały przyległe tereny i posesje.

Operator monitoringu obserwujący w komendzie obraz rejestrowany przez kamery, zwrócił uwagę na mężczyznę, który odpowiadał opisowi podanemu przez pokrzywdzoną 83-latkę. Natychmiast o swoich spostrzeżeniach poinformował kierownika posterunku policji.

Napastnik został zatrzymany, a starsza kobieta odzyskała swoją własność. 41-latek usłyszał zarzut rozboju i decyzją sądu trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Za zarzucane mężczyźnie przestępstwo grozi mu do 12 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za dokonanie rozboju powinny być wyższe?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany