Nowe Ślepce: Zauważyła złodziei samochodu. Później rozegrał się prawdziwy DRAMAT!

2021-06-14 9:46
Ambulans
Autor: Grzegorz Kluczyński

Tak dramatycznego obrotu sprawy nikt się nie spodziewał. Ogromną tragedią zakończyła się próba ratowania dobytku przed złodziejami. Mieszkanka wsi Nowe Ślepce w woj. zachodniopomorskim, która chciała uchronić samochód przed dostaniem się w niepowołane ręce, swoją waleczną postawę przypłaciła tym, co najcenniejsze - własnym życiem.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend we wsi Nowe Ślepce w powiecie świdwińskim (woj. zachodniopomorskie). Był wczesny wieczór. mieszkańcy jednego z gospodarstw zauważyli, że na posesji kręcą się podejrzani zamaskowani osobnicy. Okazało się, że to złodzieje, którzy wzięli na celownik samochód. Natychmiast wybiegli z domu i próbowali powstrzymać przestępców.

Kobieta próbowała zatrzymać pojazd, jednak podczas manewru cofania została potrącona. Niestety cała sytuacja skończyła się dla niej tragicznie. Gdy na miejsce przyjechali ratownicy medyczni, kobieta bez oznak życia leżała pod samochodem.

Zobacz też: Małgorzata Durska nie żyje. Dziennikarka zmarła nagle w wieku 43 lat

- Zespół ratunkowy ze względu na ewidentne znamiona śmierci nie podjął czynności medycznych - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.

Wskutek zajścia ucierpiały również inne osoby, które próbowały uniemożliwić kradzież - mieszkaniec domu i jego kuzyn, którzy zostali zaatakowani i skrępowani przez napastników.

Policja nie udziela informacji, zasłaniając się dobrem śledztwa. Jak informuje st. asp. Katarzyna Kopacz z Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie, feralnego dnia doszło do rozboju. Obecnie śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura. Wiadomo, że zatrzymanych zostało kilka osób. Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Nie wiadomo na razie, czy śmiertelne potrącenie kobiety zostanie potraktowane jako zabójstwo, czy może jako wypadek.

Jak udało się ustalić, sprawcami zdarzenia było kilku mężczyzn w wieku od 19 do 32 lat z różnych stron Polski (Śląska, Bydgoszczy i Kołobrzegu), którzy poznali się na plaży i zaplanowali kradzież samochodu. W grę miały wchodzić również zatargi na tle uczuciowym, powiązane z rodziną poszkodowanych.

Zobacz też: Jechali do chorego dziecka, uratowali rodzinę z pożaru! Niecodzienna interwencja ratowników medycznych z Białogardu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ratownicy medyczni uratowali rodzinę z płonącego domu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE