Bez pomocy nie wpłynąłby do portu. Kapitan statku był pijany

i

Autor: przemokrzak / CC0 / pixabay.com, MOSG Bez pomocy nie wpłynąłby do portu. Kapitan statku był pijany

Będzie miał kłopoty

Płynął "nieodpowiednim torem kierunkowym". Bez pomocy nie wpłynąłby do portu. Kapitan statku był pijany

2023-11-17 8:14

Płynął "nieodpowiednim torem kierunkowym", co stwarzało zagrożenie. Do portu udało mu się wpłynąć przy pomocy I i II oficera. Na lądzie, na kapitana statku handlowego bandery luksemburskiej czekali już strażnicy graniczni. Jak się okazało, 54-letni obywatel Ukrainy był pijany.

Jak informuje Morski Oddział Straży Granicznej, do zdarzenia doszło w poniedziałek, 13 listopada, w porcie w Kołobrzegu. Służba Kontroli Ruchu Statków VTS Ławica i Bosman Portu Kołobrzeg zaalarmowali pograniczników o luksemburskiej jednostce handlowej płynącej „nieodpowiednim torem kierunkowym”. Statek przypłynął do Kołobrzegu z Gdyni.

Po zacumowaniu w kołobrzeskim porcie, na pokład statku weszli strażnicy graniczni. Podczas kontroli statku stwierdzili, że kapitan jednostki jest nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko dwa promile alkoholu w organizmie. 54-letni obywatel Ukrainy trafił do pomieszczenia dla osób nietrzeźwych w kołobrzeskiej placówce straży granicznej. Następnie, po wytrzeźwieniu został przekazany policji, która będzie prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie.

Jak dobrze znasz atrakcje turystyczne Pomorza Zachodniego?

Pytanie 1 z 10
Gdzie znajduje się Promenada Gwiazd?
Dwa oblicza jednej plaży
Nasi Partnerzy polecają