Podczas spaceru zadzwonił do żony. Po tym, co usłyszała, wezwała policję

i

Autor: monicore / CC0 / pixabay.com Podczas spaceru zadzwonił do żony. Po tym, co usłyszała, wezwała policję

Nie było chwili do stracenia

Podczas spaceru zadzwonił do żony. Po tym, co usłyszała, natychmiast wezwała policję

2023-01-30 13:05

Starszy mężczyzna wyszedł na spacer. W pewnym momencie zadzwonił do żony. Kobieta usłyszała w słuchawce, że 67-latek bardzo niewyraźnie mówi, wręcz bełkocze. Zaniepokojona, że jej mężowi mogło stać się coś złego, natychmiast zaalarmowała policję.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek, 26 stycznia. Około godz. 13:30 policjanci ze Złocieńca otrzymali zgłoszenie od zdenerwowanej kobiety, która twierdziła, że jej 67-letni mąż wyszedł na spacer i w pewnym momencie zadzwonił do niej, bełkocząc do słuchawki, co mogło świadczyć o tym, że dzieje się coś złego.

W związku z tym, iż istniało realne zagrożenie dla życia i zdrowia mężczyzny, policjanci natychmiast ruszyli na poszukiwania 67-latka. Na terenie amfiteatru, przy korcie tenisowym zauważyli siedzącego mężczyznę odpowiadającego rysopisowi ze zgłoszenia.

Jak się okazało, mężczyzna miał niedowład prawej strony ciała, zaburzenia mowy i równowagi, co mogło wskazywać na udar mózgu. Policjanci natychmiast wezwali pogotowie, które przetransportowało 67-latka do szpitala w Pile.

Dzięki szybkiej reakcji i w porę udzielonej pomocy, mężczyźnie nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Poradnik Zdrowie: udar mózgu - przyczyny, objawy

Twoje dziąsła TAK wyglądają?

Posłuchaj, o jakich chorobach może to świadczyć!

Listen on Spreaker.