Policja rozbiła gangi oszustów

2020-09-15 9:43 Piotr Domin

Policjanci z Koszalina rozbili dwie grupy przestępcze oszustów działających metodą „na policjanta”, które wyłudzały blisko 120 tys. zł. oraz 5 tys. dolarów od kilku seniorek.

Pod koniec sierpnia oraz na początku września do pięciu mieszkanek Koszalina, zadzwonił oszust i podając się za policjanta oraz funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego zażądał, aby seniorki przygotowały swoje oszczędności gdyż wezmą udział w policyjnych działaniach . Następnie poinformował o konieczności przekazania pieniędzy przybyłemu „policjantowi”, podrzuceniu pieniędzy w wyznaczone miejsce lub zrzuceniu oszczędności z balkonu na trawnik. Rozmówca był na tyle przekonujący, że kobiety uwierzyły w jego opowieść. Śledczy po otrzymaniu zgłoszeń w tej sprawie sprawdzali każdy trop, aby namierzyć oszustów. Zgromadzili materiał dowodowy, który doprowadził ich do dwóch mężczyzn 18-latka z Kołobrzegu i 41-latka z Wrocławia .

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Ziobro flirtuje z Konfederacją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci odzyskali dużą część wyłudzonych od seniorek pieniędzy. Okazało się że mężczyźni pracują dla dwóch różnych grup przestępczych i nie wiedzieli o sobie. . Za popełnione przestępstwa grozi im 8 lat więzienia, mogą odpowiadać za kolejne kilkanaście oszustw na terenie województwa zachodniopomorskiego.