Policjanci-przebierańcy grasowali w Koszalinie i Szczecinie. Wpadli w ręce prawdziwych stróżów prawa

i

Autor: mat. policji Kryminalni z Koszalina zatrzymali dwóch mężczyzn udających policjantów

Policjanci-przebierańcy grasowali w Koszalinie i Szczecinie. Wpadli w ręce prawdziwych stróżów prawa

Kryminalni z koszalińskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podszywających się za policjantów. Podczas przeszukania ich mieszkań i pojazdów mundurowi znaleźli kajdanki, atrapy broni i inne wyposażenie służbowe. Przebierańcom udowodniono już udział w sześciu przestępstwach.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali w centrum Koszalina oraz w Szczecinie dwóch mężczyzn w wieku 38 i 33 lat podejrzanych o podszywanie się pod funkcjonariuszy policji.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że ich nielegalny proceder trwał kilkanaście miesięcy. Mężczyźni dokonali łącznie sześciu przestępstw na kwotę prawie 200 tysięcy złotych. Działali głównie na terenie województwa zachodniopomorskiego. Podając się za funkcjonariuszy, ubrani byli w kamizelki z napisem "policja", byli wyposażeni w atrapy broni, kajdanki i inny sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie.

Czytaj też: Ratowali... baloniki! Niecodzienna akcja strażaków spod Sławna [ZDJĘCIA]

Od momentu uzyskania zgłoszeń kryminalni działając wielotorowo prowadzili w sprawie intensywne czynności procesowe i operacyjne. Dzięki szybko podjętym działaniom mundurowi ustalili sprawców i dokonali ich zatrzymania.

Zgromadzony w trakcie czynności materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu mężczyznom zarzutów. W piątek, 15 kwietnia materiały postępowania zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Koszalinie, a w ślad za nimi zostanie złożony wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego aresztowania.

Czytaj też: Koszmarny wypadek na DK3 pod Wolinem. Nie żyje młody mężczyzna [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Śmiertelny wypadek na DK 3