Protest rolników

Rolnicy protestują w Koszalinie. Dołączą do nich rolnicy z Biesiekierza

2024-02-09 11:30

Protestujący rolnicy zebrali się na Placu Podożynkowym w Koszalinie. Wkrótce mają do nich dołączyć rolnicy z Biesiekierza, a następnie wszyscy przejadą ulicami miasta.

Na Placu Dożynkowym znajduje się obecnie około 40 ciągników. Na pojazdach znajdują się biało-czerwone flagi i transparenty. Rolnicy czekają na przyjazd kolejnych około 150 ciągników, które mają przyjechać z Biesiekierza. Następnie planowany jest przejazd ulicami Koszalina. Dużych utrudnień można spodziewać się do godzin popołudniowych.

Na drogach Pomorza Zachodniego odbywa się około 30 blokad, które mogą spowodować potężne utrudnienia dla kierowców. Zablokowana jest m.in. krajowa "dziesiątka" między miejscowością Krąpiel a Wapnicą. Duże problemy z przejazdem może spowodować trwająca 5 godzin blokada ważnego skrzyżowania dwóch uczęszczanych dróg: DK20 i DW142. Oznacza to, żę w godz. 10:00-15:00 nie będzie możliwy m.in. przejazd między Stargardem, Chociwlem i Węgorzynem. Na DK31 utrudnień można spodziewać się w rejonie Gryfina, Widuchowej i Boleszkowic. Zablokowana jest droga ekspresowa S3 między węzłami Pyrzyce i Myślibórz, a w rejonie Płotów - droga ekspresowa S6.

Manifestacje i blokady odbywają się w ponad 250 miejscach na terenie całego kraju. Rolnicy chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem spadku opłacalności produkcji, a także sprzeciwić się napływowi towarów z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu.

QUIZ: Czy nadajesz się do życia na wsi?

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieje kogut?
Protest rolników w Koszalinie