Malował serce na murze

"Romantyczny" wandal wpadł na gorącym uczynku. 45-latek będzie miał kłopoty

2023-06-07 10:18

Przesycone miłością malowidła nie będą żadną okolicznością łagodzącą dla 45-letniego mieszkańca Szczecinka, który na murach malował serca. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, gdy tworzył kolejne "dzieło". Na widok radiowozu zaczął uciekać, jednak szybko wpadł w ręce stróżów prawa. Czekają go poważne kłopoty.

Podczas nocnej służby szczecineccy policjanci zauważyli mężczyznę, który czarnym sprayem malował serce na murze. Na widok radiowozu "artysta" odrzucił puszkę i rzucił się do ucieczki. Szybko został jednak zatrzymany.

- W chwili zatrzymania 45-letni mieszkaniec Szczecinka znajdował się pod wpływem alkoholu - informuje st. asp. Anna Matys z komendy w Szczecinku.

Wszystko wskazuje na to, że nie było to jedyne "dzieło" pseudografficiarza. W mieście powstało kilka bardzo podobnych rysunków, których autorem może być ten sam "romantyczny" wandal.

- Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku ustalają i wyjaśniają okoliczności powstania bardzo podobnych rysunków w obrębie ul. Wiśniowej w Szczecinku - dodaje st. asp. Anna Matys.

Mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie przed sądem. Zgodnie z art 63a§1 Kodeksu Wykroczeń: "Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny."

Sonda
Czy kary za akty wandalizmu powinny być bardziej dotkliwe?
Ekologiczne murale ozdobiły urząd marszałkowski w Szczecinie