Skandal w Kołobrzegu. Starosta z zarzutami. Wcześniej zatrzymali wójta

i

Autor: zdjęcie ilustracyjne: CBA Skandal w Kołobrzegu. Starosta z zarzutami. Wcześniej zatrzymali wójta

Potężna akcja CBA

Skandal w Kołobrzegu. Starosta z zarzutami. Wcześniej zatrzymali wójta

2022-10-07 19:13

Starosta kołobrzeski Tomasz T. został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych – informuje prokuratura. To ciąg dalszy śledztwa, które trwa od kilku tygodni i w ramach którego zatrzymani zostali już m.in. kołobrzeski architekt i wójt gminy Kołobrzeg. W tle łapówka na 300 tysięcy złotych.

Starosta kołobrzeski Tomasz T. (PO) został zatrzymany w czwartek (6.10). – Przedstawione zostały mu zarzuty mające charakter przestępstw korupcyjnych – potwierdza w rozmowie z PAP rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Szczecinie, Marcin Lorenc. Zaznaczył, że śledztwo, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Szczecinie, jest rozwojowe i m.in. z tego względu prokurator nie ujawnia żadnych szczegółów w tej sprawie, nawet treści zarzutów, ograniczając się to tego, że są one korupcyjne.

Starosta z PO zatrzymany. Chodzi o dużą korupcję?

Prok. Lorenc poinformował, że do sprawy zatrzymano także architekta z Kołobrzegu, który również usłyszał zarzuty korupcyjne i został już tymczasowo aresztowany. Jak podają lokalne media, to przewodniczący gminnej komisji urbanistyczno-architektonicznej w gminie wiejskiej Kołobrzeg. Dodał, że oba zatrzymania i stawiane zarzuty dotyczą tego samego śledztwa, w toku którego ponad dwa tygodnie temu został zatrzymany m.in. wójt gminy Kołobrzeg.

Zatrzymania wójta gminy Kołobrzeg, dyrektora dużej firmy farmaceutycznej i wrocławskiego przedsiębiorcy dokonali funkcjonariusze Delegatury CBA w Szczecinie. Stało się to na gorącym uczynku, w chwilę po przyjęciu łapówki w kwocie 300 tys. zł, o czym biuro poinformowało 19 września. Zatrzymani w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie usłyszeli zarzuty korupcyjne w związku z przyjęciem łapówki w zamian za korzystne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Decyzją sądu wójt i dyrektor firmy farmaceutycznej zostali tymczasowo aresztowani.

Sonda
Czy oferowanie łapówek powinno być surowo karane?
Biedronki azjatyckie znowu atakują
Nasi Partnerzy polecają