Służby ruszyły na pomoc tonącemu. Zaskakujący finał akcji na plaży pod Kołobrzegiem

2021-06-21 17:43
Morze Bałtyckie, plaża
Autor: Grzegorz Kluczyński

W poniedziałek, wczesnym popołudniem służby zostały zaalarmowane informacją o topiącym się człowieku na nadmorskiej plaży w Grzybowie pod Kołobrzegiem. Na miejscu natychmiast podjęto akcję ratunkową. Na pomoc tonącemu ruszyli m.in. strażacy. Finał akcji okazał się jednak zaskakujący.

O godz. 12:38 służby otrzymały informację o tym, że w morzu, na plaży w Grzybowie tonie człowiek. Na miejsce natychmiast zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej z Kołobrzegu. Na pomoc ruszyli także strażacy z Koszalina. O zdarzeniu powiadomiono również jednostki SAR.

Kilkanaście minut później okazało się, że to fałszywy alarm. W wodzie, zamiast tonącego człowieka, znajdowała się bowiem... gumowa zabawka. Akcja została odwołana.

Czytaj też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tym razem wszystko zakończyło się szczęśliwie. Warto jednak pamiętać, że z wodą nie ma żartów, zwłaszcza nad morzem, gdzie fale są wysokie, a każdy nieostrożny ruch i nieodpowiedzialne zachowanie może zakończyć się tragicznie. Należy pamiętać, żeby nie wchodzić do wody po intensywnym opalaniu, pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Dzieci powinny znajdować się pod opieką dorosłych i nie wchodzić do wody same.

Warto też korzystać z plaż strzeżonych, gdzie jesteśmy pod czujnym okiem ratowników, którzy w niebezpiecznych sytuacjach mogą natychmiast ruszyć na pomoc.

Czytaj też: W tych miejscach możesz opalać się NAGO! Gdzie są plaże naturystów w Zachodniopomorskiem? [PRZEWODNIK, MAPY]

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE