Żerdno: Dramatyczna akcja strażków. Ryzykując życiem weszli na cienki lód [ZDJĘCIA]

2021-01-21 5:16 Piotr Domin

Owczarek niemiecki jakimś sposobem wydostał się z posesji w miejscowości Żerdno (woj. zachodniopomorskie) i z dużo mniejszym od siebie psiakiem wszedł na zamarznięte jezioro. Warstwa lodu nie była jednak na tyle gruba, by utrzymać ciężar wilczura. Pies wpadł do wody ok. 10 m od brzegu i sam nie mógł się z niej wydostać. Do akcji ruszyli strażacy z OSP Czaplinek.

Magister uratował chorą kobietę

Ekipa ratunkowa bardzo szybko dotarła do miejsca, w którym wilczur wpadł do wody. Nie można było go przeoczyć, bo jego czworonożny przyjaciel głośno ujadał. A do tego biegał wokół owczarka, który kurczowo pazurami przednich łap trzymał się tafli lodu.

- To był duży pies, ale chyba od razu zrozumiał, że chcemy mu pomóc. Spokojnie więc czekał, aż do niego dotrzemy. Użyliśmy trapu ratowniczego i wyciągnęliśmy go z wody, w której spędził jakieś pół godziny. Był zziębnięty i przestraszony, ale od razu stanął na własnych łapach – mówi Paweł Stróżyk, dowódca akcji, w której wziął udział jeden zastęp strażaków OSP Czaplinek. Pies został przekazany właścicielom.