Ile im grozi?

Szajka z Ukrainy wpadła na gorącym uczynku. Oszukali ludzi na ponad milion złotych!

2024-02-23 18:15

Czterech mężczyzn i kobieta w wieku od 23 do 35 lat, wszyscy to obywatele Ukrainy, zostali zatrzymani przez koszalińską policję w związku z oszustwami dokonywanymi m.in. metodą "na policjanta" i "na pracownika banku". Przestępcy działali na terenie całego kraju i wpadli na gorącym uczynku w Koszalinie. Łącznie dokonali oszustw na kwotę ponad miliona złotych.

Działali w całej Polsce, wyłudzili ponad milion złotych!

Oszuści posługiwali się popularnymi wśród przestępców metodami, m.in. "na policjanta" lub "na pracownika banku". Dzwonili do osób w różnym wieku i próbowali uzyskać od nich dostęp do bankowości internetowej, dzięki czemu mogli w ich imieniu zaciągać pożyczki czy dokonywać przelewów. Działali na terenie kilku województw, m.in. w woj. kujawsko-pomorskim, pomorskim, mazowieckim i dolnośląskim. Łącznie udało im się dokonać oszustw na kwotę ponad miliona złotych.

Przestępcy zostali zatrzymani w środę, 21 lutego w Koszalinie, gdzie mieli dokonywać wypłat z bankomatów. Dzięki działaniom operacyjnym policjantów wpadli na gorącym uczynku. To obywatele Ukrainy - czterech mężczyzn i kobieta. W kolejnych dniach wszyscy zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Koszalinie, gdzie zapadały decyzje o środkach zapobiegawczych, które mają być wobec nich zastosowane.

- Trzech podejrzanych mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych na okres trzech miesięcy - mówi nadkom. Monika Kosiec z koszalińskiej policji. - Wobec 23-letniego mężczyzny i 31-letniej kobiety sąd zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Za przestępstwo oszustwa wszystkim podejrzanym grozi do 8 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.

QUIZ. Wiesz, ile lat grozi za to przestępstwo? W kilku przypadkach możesz doznać szoku

Pytanie 1 z 20
Jaka kara grozi za dostarczenie alkoholu osobie małoletniej?
Oszuści wyłudzili milion złotych

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany