Szczecinek: Jechał bez oświetlonej tablicy rejestracyjnej. Na sumieniu miał dużo więcej...

Kontrola drogowa
Autor: mat. policji

Policjanci ze Szczecinka zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę audi. Powodem kontroli był brak podświetlonej tablicy rejestracyjnej w pojeździe. Ale to był dopiero początek. Mężczyzna miał na sumieniu dużo więcej...

Brak podświetlonej tablicy rejestracyjnej w pojeździe był powodem zatrzymania do kontroli drogowej przez szczecineckich patrolowców kierującego audi. 31-letni mieszkaniec Szczecinka miał o wiele więcej do ukrycia przed policjantami.

Szczególną uwagę policjantów zwróciło zachowanie mężczyzny podczas rozmowy. Był on nerwowy, zestresowany i pobudzony. Policjanci postanowili sprawdzić jego stan trzeźwości - ten był jednak bez zastrzeżeń. Mundurowi sprawdzili samochód z zewnątrz oraz jego wnętrze.

W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili słoiczek z białą pastą, a w kurtce kierujący miał woreczek z suszem roślinnym. Zabezpieczone substancje zostały przekazane do badania i w ten sposób wyszedł na jaw powód nieadekwatnego zachowania kierowcy audi. Policjanci idąc za tropem przebadali mężczyznę na zawartość narkotyków w organizmie. Wynik okazał się pozytywny.

31-latek został zatrzymany. W czwartek mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzuty dotyczące kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz posiadania środków odurzających. Zostało mu również zatrzymane prawo jazdy. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara do 3 lat więzienia.

Muzyk w czasie pandemii rozwozi warzywa i owoce