Szczecinek. Młody kierowca jechał obwodnicą 247 km/h! Spotkała go surowa kara

2020-10-01 8:54 Bogdan Stech
Szczecinek. Młody kierowca jechał obwodnicą 247 km/h! Spotkała go surowa kara
Autor: materiały prasowe Szczecinek. Młody kierowca jechał obwodnicą 247 km/h! Spotkała go surowa kara

Zapadł wyrok w sprawie brawurowej jazdy kierującego, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci szczecineckiej grupy SPEED. Kierujący pojazdem osobowym marki Audi jechał z prędkością rażąco przekraczającą dozwoloną w tym miejscu - 120 km/h. W pewnym momencie jego pojazd osiągnął prędkość 247 km/h. Policjanci zatrzymali 20 latkowi prawo jazdy a sprawę skierowali do sądu.

Na początku lipca 2020 roku policjanci ze szczecineckiej grupy SPEED pełnili służbę na obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi S-11, z wykorzystaniem radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w wideorejestrator. W pewnym momencie zauważyli kierującego jadącego z dużą prędkością. Pojechali za nim dokonując pomiaru jego prędkości. Kierujący pojazdem marki Audi jechał z prędkością rażąco przekraczającą obowiązujące w tym miejscu ograniczenie do 120 km/h. W wyniku przeprowadzonego pomiaru policjanci ustalili, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 127 km/h mając na liczniku 247 km/h.

Patrol drogówki zatrzymał kierującego do kontroli drogowej. Za kierownicą zastali 20-letniego mieszkańca powiatu złotowskiego. W związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości a jednocześnie spowodowaniem zagrożeniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym dla innych uczestników ruchu policjanci zadecydowali o zatrzymaniu prawa I skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

W Sądzie Rejonowym w Szczecinku zapadł wyrok w tej sprawie. Kierujący został uznany winnym popełnionych wykroczeń. Sąd ukarał go karą grzywny w wysokości 2 500 złotych oraz obciążył kosztami postępowania sądowego. 20-latek stracił także prawo jazdy na okres 10 miesięcy.

Mielno. Moment kradzieży ferrari wartego ponad milion zł

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.