Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu

i

Autor: ak Sanatorium "Bałtyk" w Kołobrzegu

Co tam się wydarzyło?

Tajemnicza tragedia w sanatorium. Oboje wypadli z balkonu. Słowaczka nic nie pamięta

2023-12-06 8:33

23-letnia Słowaczka, która przeżyła upadek z balkonu na trzecim piętrze w sanatorium "Bałtyk" w Kołobrzegu, nie pamięta zdarzenia, w którym zginął jej partner, 21-letni Czech. Wiadomo jednak, że nie doszło do próby samobójczej.

Wypadek w sanatorium. Słowaczka nic nie pamięta

Śledczy Prokuratury Rejonowej w Kołobrzegu przesłuchali 23-letnią obywatelkę Słowacji, która miesiąc temu, wraz ze swoim 21-letnim partnerem wypadła z balkonu na trzecim piętrze budynku sanatorium "Bałtyk" w Kołobrzegu. 21-latek zmarł w szpitalu w wyniku odniesionych obrażeń. Kobieta wciąż przebywa w szpitalu.

- 23-latka nie pamięta zdarzenia z 31 października. Nie pamięta, jak doszło do upadku z wysokości. Nie pamięta nawet, do jakiego miasta przyjechała dzień wcześniej ze swoim chłopakiem - informuje prok. Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. - Wie, że jest w szpitalu, ale nie wie, jak się w nim znalazła, w jakich okolicznościach. Niestety, przy urazach, jakie doznała, takie zaniki pamięci mogą mieć miejsce.

Kobieta pamięta natomiast sam przyjazd do Polski.

- Zeznała, że przyjechała ze swoim chłopakiem, że nawet chcieli w Polsce zostać na dłużej, poszukać pracy i razem układać sobie życie - tłumaczy prok. Gąsiorowski. - Odrzuca podejrzenia o próbie samobójczej.

Prokurator przyznał, że to zeznania 23-latki dawały największe szanse na wyjaśnienie tego, co stało się 31 października przed godz. 9:00 w pokoju sanatorium, z balkonu którego niedługo później oboje wypadli.

Śledztwo w tej tajemniczej sprawie nadal prowadzone jest pod kątem nieszczęśliwego wypadku, ponieważ na tym etapie nie ma żadnych okoliczności wskazujących na to, że ktoś chciał oboje pozbawić życia oraz na to, że to była próba samobójcza. Para nie zostawiła pożegnalnego listu. Nie ma też ustaleń, że ktoś u nich był w pokoju, że doszło do kłótni, szarpaniny, że oni zostali wypchnięci.

Co wydarzyło się w sanatorium "Bałtyk" w Kołobrzegu?

Jak dotychczas ustalono, 21-letni Czech i 23-letnia Słowaczka przyjechali do sanatorium "Bałtyk" 30 października. Mieli wcześniejszą rezerwację na dwie doby. Wieczorem poszli na spacer, następnie wrócili do pokoju hotelowego i nie opuszczali go do następnego dnia. 31 października, około godz. 9:00 oboje wypadli z balkonu. Zobaczył to jeden z pracowników sanatorium i natychmiast wezwał pogotowie i policję.

Poszkodowani trafili do kołobrzeskiego szpitala. Kobieta przeżyła upadek z wysokości i w kołobrzeskim szpitalu wraca do zdrowia. 21-letni Michał, bramkarz drużyny klubu hokejowego HC Slovan Moravska z Moravskiej Trebovej, zmarł w szpitalu 2 listopada.

Znasz zasady pierwszej pomocy?

Pytanie 1 z 10
Obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku dotyczy:
Dwa oblicza jednej plaży