Ustronie Morskie: Tajemnicza śmierć 39-latka. Czy to było samobójstwo?

2021-09-23 12:30
Tajemnicza śmierć w Ustroniu Morskim
Autor: Domin W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu wszczęła śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło w środę, w jednym z pensjonatów w Ustroniu Morskim (woj. zachodniopomorskie). Nie żyje 39-letni mężczyzna. Czynności prowadzone są w kierunku zabójstwa. Nie jest jednak wykluczone, że mogło dojść do samobójstwa.

Zwłoki mężczyzny znaleziono w środę rano w pensjonacie przy ul. Wojska Polskiego w Ustroniu Morskim. Odkrycia dokonała matka 39-latka. Mężczyzna miał ranę ciętą szyi. Oboje przyjechali do Ustronia Morskiego z Wielkopolski. 39-latek był niepełnosprawny ruchowo.

Czytaj więcej: Tajemnicza śmierć w Ustroniu Morskim. Zatrzymano dwie osoby

Jak wyjaśnia prok. Ryszard Gąsiorowski z Prokuratury Okręgowej w Koszalinie, śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa, jednak nie jest wykluczone, że w tym przypadku mogło również dojść do samobójstwa. Przyczynę śmierci ma wyjaśnić sekcja zwłok.

- To biegły z zakresu medycyny sądowej wypowie się, czy ujawnione rany na ciele mężczyzny powstały w wyniku działania osób trzecich, czy też mógł je zadać sobie sam pokrzywdzony, który po wypadku drogowym nie poruszał się samodzielnie i był osobą niepełnosprawną ruchowo - mówi prok. Gąsiorowski.

W sprawie zatrzymano łącznie cztery osoby. Jest to matka 39-latka, a także właściciel nieruchomości oraz dwie osoby, które znajdowały się na miejscu zdarzenia w momencie odkrycia zwłok. Wszyscy mają zostać przesłuchani w czwartek, w charakterze świadków.

Czytaj też: Dwa wypadki pod Łobzem. Nie żyją dwie osoby. Czy ta droga jest przeklęta?

Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123 pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

W poniedziałek chciał popełnić samobójstwo, w sobotę zamordował ojca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE