Pociągi jechały po jednym torze naprzeciw siebie

i

Autor: Domin Niewiele brakowało, by doszło do czołowego zderzenia pociągów

Zachodniopomorskie: Dwa pociągi jechały na "czołówkę". Niewiele brakowało, by doszło do KATASTROFY! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w czwartek przed południem w Dunowie pod Koszalinem. Dwa pociągi wypełnione pasażerami jechały jednym torem naprzeciw siebie. Gdyby nie szybka reakcja maszynistów, mogłoby dojść do niewyobrażalnej katastrofy. Trwa dochodzenie, w jaki sposób doszło do fatalnej pomyłki.

Naprzeciw siebie jechały dwa pociągi dalekobieżne relacji Szczecin-Olsztyn i Olsztyn-Szczecin. Maszyniści w porę zorientowali się, że jadą tym samym torem i zatrzymali składy w Dunowie, unikając czołowego zderzenia. Pociągi zostały skierowane na stację w Koszalinie.

- Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 11:40 - mówi kom. Monika Kosiec, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. - pociągi zostały ściągnięte do Koszalina, żeby nie blokować ruchu. Obecnie trwają czynności z obsługą pociągów. Maszyniści obu składów są przesłuchiwani na komendzie.

Na razie nie wiadomo, w jaki sposób dwa, jadące w przeciwnych kierunkach pociągi, znalazły się na jednym torze. Czy przyczyną była awaria urządzeń, czy może czynnik ludzki? To będzie wyjaśniać specjalne dochodzenie pod nadzorem prokuratury i z udziałem pracowników Państwowej Komisji Badania Wypadków Kolejowych.

Czytaj też: DRAMAT na Bałtyku. Fale rzuciły jacht na kamieniste nabrzeże. Mamy ZDJĘCIA!

Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Pociągi jechały na czołówkę
Nasi Partnerzy polecają