Zła wiadomość dla łyżwiarzy. Lodowisko w Kołobrzegu nie zostanie otwarte!

Lodowisko w Kołobrzegu nie zostanie otwarte
Autor: MOSiR Kołobrzeg

Miało zostać otwarte 15 grudnia, jednak wszystko wskazuje na to, że do tego nie dojdzie, a miłośnicy zimowych szaleństw obejdą się smakiem. Jak poinformował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kołobrzegu, miejskie lodowisko nie zostanie uruchomione w planowanym terminie. Wszystko przez obostrzenia związane z epidemią koronawirusa.

"Informujemy, iż w związku z rozporządzeniem z dnia 26 listopada 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kołobrzegu w dniu 27.11.2020 wydał nam negatywną opinię dotyczącą możliwości ogólnodostępnego umożliwienia korzystania z oferty kołobrzeskiego lodowiska" - czytamy w komunikacie.

Według rozporządzenia i interpretacji Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lodowiska mogą funkcjonować tylko i wyłącznie w ramach działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej, polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego. Oznacza to, że dotychczasowe wytyczne dotyczące tego typu obiektów zostały zaostrzone i uniemożliwiają korzystanie z lodowiska dla mieszkańców.

"Warto zaznaczyć, iż na dzień 26.11.2020 mieliśmy pozytywną rekomendację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego i nic nie zapowiadało, że w tym zakresie mogą wystąpić tak istotne zmiany" - informuje MOSiR. - "W obecnej sytuacji zminimalizowanej ilości potencjalnych odbiorców naszej oferty jesteśmy zmuszeni wstrzymać wszelkie czynności związane otwarciem lodowiska w sezonie zimowym 2020/2021".

Morderstwo w Starym Chwalimiu