13-latkowie z pałkami i maczetą! Sprawcy brutalnego ataku w Krakowie zatrzymani

i

Autor: Shutterstock, Małopolska Policja

Dantejskie sceny

13-latkowie z pałkami i maczetą! Sprawcy brutalnego ataku w Krakowie zatrzymani

2023-07-25 17:31

Policja w Krakowie zatrzymała 8 osób w wieku 13-17 lat, którzy dopuścili się ataku na swoich rówieśników przy użyciu m.in. pałek teleskopowych. Jeden z poszkodowanych został pobity, natomiast jego pięciu kolegów zostało potraktowanych gazem pieprzowym. Przy niepełnoletnich bandytach mundurowi znaleźli ponadto maczetę. Tylko dwóch z nich może trafić do więzienia.

Brutalny atak w Krakowie. Przy zatrzymanych 13-latkach znaleziono maczetę i pałki

Ledwie 13-letni chłopcy byli członkami grupy, która dopuściła się brutalnego ataku na terenie Zielonek w Krakowie. Wszystko działo się w piątek, 21 lipca, gdy w sumie 8 nieletnich chłopaków ruszyło z nieznanych powodów na inną grupę małoletnich, używając pałek teleskopowych i gazu pieprzowego. Gdy na miejsce dotarła policja, ujawniła 6 poszkodowanych osób, do których zadysponowano dwie karetki pogotowia: pobitego 15-latka i 5 nastolatków, wobec których sprawcy użyli gazu pieprzowego. - W wyniku penetracji terenu trzech sprawców zostało odnalezionych przez wysłanych na miejsce zdarzenia policjantów. Sprawcy na widok funkcjonariuszy podjęli próbę ucieczki, nie reagując na polecenia zatrzymania się, gubiąc przy tym obuwie i inne rzeczy. Stróże prawa jednak szybko ich dogonili i zatrzymali. W bezpośrednim pościgu za sprawcami zatrzymano dwóch 17-latków, którzy noc spędzili w policyjnym areszcie i jednego nieletniego, którego umieszczono w Policyjnej Izbie Dziecka. Kolejnych pięciu sprawców zostało ustalonych i zatrzymanych kolejnego dnia z samego rana - informuje policja w Krakowie.

Wszyscy zatrzymani to osoby w wieku 13-17 lat, przy których znaleziono nie tylko butle z gazem pieprzowym i pałki teleskopowe, ale również maczetę. Wszyscy usłyszeli zarzut wzięcia udziału wspólnie i w porozumieniu w pobiciu 15-latka i naruszenia nietykalności cielesnej 5 kolejnych osób. Dwóm 17-latkom odpowiadającym za popełnienie zarzucanych czynów jak osoby dorosłe, za udział w pobiciu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei o wysokości kary dla nieletnich zdecyduje sąd rodzinny. Dodatkowo, na wniosek policjantów Komisariatu Policji w Zielonkach, prokurator zastosował wobec 17-latków środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi, a także zakazu opuszczania kraju.

Sonda
Czy młodzież zachowuje się gorzej niż kiedyś?
Wepchnął motorniczego pod tramwaj. Szokujące sceny we Wrocławiu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany