28-letni wandal zdemolował w Krakowie siedemnaście samochodów. Policji podał przyczynę [ZDJĘCIA]

2021-05-26 19:31
28-letni wandal zdemolował w Krakowie siedemnaście samochodów. Policji podał przyczynę
Autor: KWP Kraków Mężczyzna przyznał, że powodem jego zachowania było nadużycie alkoholu.

Krakowska policja zatrzymała 28-letniego wandala, który w weekend w rejonie Woli Duchackiej zdemolował siedemnaście samochodów. Szkody wyrządzone przez mieszkańca Krakowa przekraczają kwotę 10 tysięcy złotych. Sprawca przyznał się do winy i podał funkcjonariuszom powód swojego zachowania. Mężczyźnie grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

28-letni wandal zdemolował w Krakowie siedemnaście samochodów

W sobotę (22 maja) nad ranem policja otrzymała zgłoszenie dotyczące aktu wandalizmu. Ofiarą chuligana padło siedemnaście samochodów zaparkowanych na ulicach: Sławka i Heila. Sprawca w niektórych pojazdach powyrywał lusterka, natomiast inne porysował lub dokonał wgnieceń w karoserii. W poniedziałek (24 maja) funkcjonariusze złożyli wizytę w mieszkaniu mężczyzny, który ich zdaniem stał za tym skandalicznym zachowaniem. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. 28-letni mieszkaniec Krakowa był totalnie zaskoczony zatrzymaniem. Podczas przesłuchania przyznał się do winy. Policjantom tłumaczył, że demolka, której się dopuścił była efektem nadużycia alkoholu. Właściciele zniszczonych samochodów oszacowali szkody dokonane przez 28-latka na kwotę przekraczającą 10 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi kara od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Sąd może również orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonych lub obowiązek naprawienia szkody.

PRZECZYTAJ: Pożar delikatesów w Michałowicach. Kłęby gęstego dymu było widać z daleka [ZDJĘCIA]

ZOBACZ: Kraków. Odwołali szczepienia w Tauron Arenie. Szczepionki nie dojechały

Podrobiona odzież o wartości miliona złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE