38-latek zaparkował na środku ronda. Powód niedyspozycji szybko się wyjaśnił

i

Autor: Małopolska Policja Kierowca suzuki miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Miał ponad 2 promile

38-latek zaparkował na środku ronda. Powód niedyspozycji szybko się wyjaśnił

2022-10-11 14:49

Na ulicy Krakowskiej w Libiążu 38-letni kierowca suzuki zaparkował... na środku ronda. Nie było to oczywiście celowe działanie, lecz efekt utraty panowania nad pojazdem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę będąc totalnie pijanym. Badanie potwierdziło, że w organizmie miał on ponad 2 promile alkoholu.

38-latek zaparkował na środku ronda i uciekł z miejsca zdarzenia

Nietypowy incydent drogowy miał miejsce w niedzielę, 9 października na ulicy Krakowskiej w Libiążu. Na środku ronda zaparkował 38-letni kierowca suzuki, który następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Powód niedyspozycji szofera został bardzo szybko wyjaśniony. Na miejsce skierowano patrol ruchu drogowego chrzanowskiej komendy. Funkcjonariusze znaleźli kierującego suzuki mieszkańca Mysłowic na ulicy Oświęcimskiej. Sprawca incydentu został zatrzymany i poddany badaniu trzeźwości. Test potwierdził, że mężczyzna był totalnie pijany i miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Na szczęście ofiarami jego nieodpowiedzialności nie padli inni uczestnicy ruchu drogowego.

Jaka kara grozi pijanemu kierowcy?

Policjanci ustalili, że 38-latek wjeżdżając na rondo od strony Chełmka, nie dostosował prędkości do panujących warunków i wjechał na skrzyżowanie o ruchu okrężnym, uszkadzając infrastrukturę drogową. 38-letniemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i obligatoryjnie utrata uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat. 

38-latek zaparkował na środku ronda. Powód niedyspozycji szybko się wyjaśnił

i

Autor: Małopolska Policja Pijanemu kierowcy suzuki grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Szokujący film piekarskiego ratownika medycznego. Nagranie odbija się szerokim echem w internecie
Nasi Partnerzy polecają