53-latek wyciągnął broń i groził kierowcy autobusu. Pasażerowie uciekli na najbliższym przystanku

i

Autor: Małopolska Policja 53-latek usłyszał zarzuty kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Horror pod Krakowem.

53-latek wyciągnął broń i groził kierowcy autobusu. Pasażerowie uciekli na najbliższym przystanku

2022-07-04 12:05

Policja zatrzymała 53-letniego pasażera autobusu, który zachował się w szokujący sposób. Mężczyzna podróżował na linii Salwator-Czernichów, a pewnym momencie... wyciągnął broń i celując do kierowcy, groził mu pozbawieniem życia. Następnie zaczepiał współpasażerów, którzy po zatrzymaniu pojazdu, uciekli z niego na pierwszym przystanku.

Horror pod Krakowem. Pijany 53-latek wyciągnął broń i groził kierowcy autobusu

We wtorek, 28 czerwca pasażerowie podróżujący miejskim autobusem na linii Salwator-Czernichów przeżyli horror. Wszystko przez 53-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, który w pewnym momencie... wyciągnął broń, wycelował w kierowcę i zaczął mu grozić pozbawieniem życia. Następnie napastnik zaczepiał innych pasażerów, także wobec nich stosując groźby. Kierowca autobusu zatrzymał pojazd na pierwszym, możliwym przystanku. Z tej okazji skorzystali pasażerowie, którzy natychmiast uciekli z pojazdu. Z kolei sprawca zamieszania opuścił autobus na kolejny przystanku. 

Interwencję w tej sprawie podjęli policjanci z Krzeszowic. Funkcjonariusze natychmiast udali się w rejon tego miejsca, aby namierzyć mężczyznę z bronią. Znając jego rysopis, po krótkiej penetracji terenu, odnaleźli go i przeszukali. Mężczyzna był nietrzeźwy, a policjanci znaleźli przy nim przedmiot przypominający broń palną wraz z magazynkiem.

PRZECZYTAJ: Zakopane: Szokująca prośba turysty do policjantów. Liczyła się każda sekunda

53-latek został aresztowany. Grozi mu do 3 lat więzienia

Znaleziona przy 53-latka broń zostanie przebadana przez biegłego z zakresu balistyki. Wówczas okaże się, czy mężczyzna powinien posiadać zezwolenie na jej posiadanie. W trakcie wykonywanych czynności z udziałem podejrzanego mundurowi ustalili, że tego samego dnia i w ten sam sposób groził on też jednemu z członków rodziny.

W komisariacie 53-latek usłyszał dwa zarzuty kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną, w celu zmuszenia kierowcy do zatrzymania autobusu oraz kierowania gróźb karalnych tym samym przedmiotem w stosunku do członka rodziny. Grozi mu kara do 3 lat więzienia. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i wyraził zgodę na zastosowanie wobec podejrzanego trzymiesięcznego aresztu. 

ZOBACZ: Morderstwo w Chrzanowie: Andrzej K. najpierw wyrzucił meble przez okno, potem zabił żonę

Sonda
Czy w Polsce powinien być bardziej swobodny dostęp do broni?
Morderstwo w Chrzanowie. Andrzej K. Zabił żonę Alicję nożem podczas awantury domowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE