Morderstwo w Chrzanowie przy ul. Trzebińskiej

i

Autor: Art Service W bloku przy ulicy Trzebińskiej w Chrzanowie 66-letni Andrzej K. zabił swoją żonę Alicję.

Morderstwo w Chrzanowie: Andrzej K. najpierw wyrzucił meble przez okno, potem zabił żonę

2022-07-03 11:11

Do dramatycznych wydarzeń doszło 29 czerwca w mieszkaniu spokojnego małżeństw emerytów. Po południu mieszkańcy bloku przy ulicy Trzebińskiej zauważyli lecące z okien mieszkania na czwartym piętrze meble. Bardzo szybko na osiedlu zaroiło się od służb, na sygnale przyjechała karetka pogotowia. Niestety, na ratunek było za późno. Alicja K. ( †62 l.) zmarła po tym, jak jej mąż zadał jej siedem ciosów nożem kuchennym. Co wiemy o tragedii?

Byli spokojnym małżeństwem, obydwoje na emeryturze, zajmowali się wnukami. Wspólnie wychowali dwoje, dziś już dorosłych, dzieci: Annę i Rafała. Andrzej K. całe życie przepracował w lokalnych zakładach przemysłowych. Alicja, uwielbiana przez dzieci, oprócz pracy zawodowej, jeździła z harcerzami na obozy w Szarym Dworze. Harcerze pieszczotliwie nazywali ją "obozową mamą", "druhną Alą". Za kilka dni znowu miała jechać z harcerzami i harcerkami na obóz letni. Ale nie zdążyła. Nie żyje.

W środę, w upalne popołudnie (29.06.) na osiedlu zawrzało. Z okien mieszkania Alicji i Andrzeja zaczęły lecieć meble, kwietniki. Najpierw na trawnik, potem rozległo się mocne szarpanie za klamkę okna od strony parkingu. Sąsiedzi widzieli jak Andrzej K. wyrzuca kolejne przedmioty - łyżki, garnki. Wewnątrz trwała karczemna awantura. Wkrótce okazało się, że mężczyzna zaatakował swoją żonę nożem. Miał jej zadać siedem ciosów nożem. Na miejscu bardzo szybko pojawiły się zaalarmowane służby ratunkowe i syn pary. Nie mogli jednak dostać się do środka. Strażacy musieli wyważyć drzwi. Niestety, życia 62–latki nie udało się uratować. Szerzej o dramatycznych wydarzeniach pisaliśmy tutaj

Jak nam się udało nieoficjalnie ustalić, Andrzej K. miał leczyć się psychiatrycznie. Został zatrzymany, ale ze względu a stan zdrowia, śledczym nie udało się go przesłuchać. Przebywa na oddziale psychiatrycznym. Pogrzeb Alicji K. odbędzie się w poniedziałek, 4 lipca 2022 roku, w kościele Matki Bożej Różańcowej w Chrzanowie, o godzinie 14.30.

Sonda
Czy chodzisz regularnie do kościoła?
Morderstwo w Chrzanowie. Andrzej K. Zabił żonę Alicję nożem podczas awantury domowej

Co kieruje umysłem mordercy? Posłuchaj podcastu ZŁO i poznaj historię najsłynniejszych zbrodniarzy świata.

Listen to "Paweł Tuchlin - Skorpion cz.1" on Spreaker.