Abp M. Jędraszewski mówił na Krzeptówkach o gender. Wychwalał powiat tatrzański za odrzucenie ustawy antyprzemocowej

i

Autor: Łukasz Gągulski Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Abp M. Jędraszewski mówił na Krzeptówkach o gender. Wychwalał powiat tatrzański za odrzucenie ustawy antyprzemocowej

2021-06-07 11:19

Abp Marek Jędraszewski znów wzbudził kontrowersje swoimi słowami. W Boże Ciało cytował wypowiedź prymasa Stefana Wyszyńskiego dotyczącą między innymi niepłodności, co uraziło osoby, które bez wsparcia medycyny nie mogą mieć dzieci. Z kolei w niedzielę (6 czerwca) metropolita krakowski brał udział w uroczystości nadania powiatowi tatrzańskiemu patronatu Jana Pawła II. W sanktuarium na Krzeptówkach nawiązał do gender oraz ustawy antyprzemocowej.

Abp M. Jędraszewski mówił na Krzeptówkach o gender

W trakcie czwartkowej procesji Bożego Ciała abp Marek Jędraszewski zacytował słowa prymasa Stefana Wyszyńskiego: "Pamiętajcie, nowa Polska nie może być Polską bez dzieci Bożych! Polską niepłodnych lub mordujących nowe życie matek! Polską pijaków! Polską ludzi niewiary, bez miłości Bożej!", co oburzyło osoby, które bez pomocy medycyny nie mogą mieć dzieci. Wysłanie skargi na abp. Jędraszewskiego do Watykanu zapowiedziało stowarzyszenie "Nasz Bocian". Tymczasem w niedzielę (6 czerwca) metropolita krakowski wziął udział w uroczystości nadania powiatowi tatrzańskiemu patronatu Jana Pawła II i znowu wzbudził kontrowersje. Podczas Mszy św. w sanktuarium na Krzeptówkach, hierarcha odniósł się do gender oraz do ustawy antyprzemocowej. Abp Marek Jędraszewski przywołał raport chorwackiego eurodeputowanego Predraga Maticia. Zdaniem duchownego ten dokument "nazywa ochronę życia ludzkiego pogwałceniem praw człowieka i formą przemocy ze względu na płeć", "uznaje aborcję za prawo człowieka" oraz "zakłada indoktrynację ideologią lobby LGBT i ideologią gender od poziomu szkoły podstawowej, bez konieczności informowania i uzyskiwania zgody rodziców oraz szeroki dostęp do operacji tzw. zmiany płci, w tym dla nieletnich, finansowanych w ramach publicznych systemów opieki zdrowotnej." 

PRZECZYTAJ: Ludzkie szczątki znalezione w Tatrach. Czy to zaginiona Joanna F.?

W przemówieniu abp. Marka Jędraszewskiego znalazł się również fragment dotyczący ustawy antyprzemocowej. Metropolita krakowski pochwalił powiat tatrzański za odrzucenie uchwalonego przez polski parlament aktu prawnego. - Potrafił oprzeć się naciskom płynącym z Europy i nie przyjął tzw. ustawy antyprzemocowej dbając z jednej strony o właściwe życie w ramach rodzin i całej społeczności, o wzajemny szacunek, o pomoc i solidarność, a z drugiej strony nie chcąc dopuścić, żeby tylnymi drzwiami mogła wkroczyć tutaj ideologia gender - powiedział o decyzji radnych powiatu tatrzańskiego abp Marek Jędraszewski. Przekazanie zgody Stolicy Apostolskiej na ustanowienie św. Jana Pawła II patronem powiatu tatrzańskiego nastąpiło na wspólnej sesji rady powiatu tatrzańskiego oraz rad gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko, Poronin oraz miasta Zakopane. Formalnej zgody udzieliła watykańska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

ZOBACZ: Kraków: Pożar w mieszkaniu przy ulicy Włoskiej. Nie żyje 70-letni mężczyzna

Tak wygląda grób Barbary Kosmal, córki Barbary Brylskiej. Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE