Akcja ratunkowa na rzece Poprad. Strażakom nie udało się wyłowić ciała dryfującego na powierzchni wody

i

Autor: Tomasz Matuszkiewicz/SUPER EXPRESS

PRZERAŻAJĄCE

Akcja ratunkowa na rzece Poprad. Strażakom nie udało się wyłowić ciała dryfującego na powierzchni wody

2023-02-20 20:18

Do nowosądeckiej straży pożarnej wpłynęło przerażające zgłoszenie. Przechodzień zauważył zwłoki dryfujące po rzece Poprad, na odcinku Barcice – Stary Sącz. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby: strażacy oraz policjanci. Do akcji ratunkowej użyto łodzi, pontonu, lecz… ciała nie wyłowiono. Akcję przerwano. Sprawa została przekazana do policji. Dlaczego?

Po rzece Poprad dryfowało ciało. Strażacy zakończyli działania. Sprawę przekazano policji

Przerażające zgłoszenie! Strażacy w poniedziałek, w okolicach godziny 14:30, rozpoczęli akcję ratunkową na rzece Poprad. Przechodzień na odcinku Barcice – Stary Sącz zauważył zwłoki dryfujące w wodzie. Na miejscu pojawiły się wszystkie służby: policja oraz strażacy.

Pomimo upływającego czasu strażakom nie udało się wyłowić ciała. Akcja trwała pięć godzin. Ratownicy byli przekierowywani od miejscowości do miejscowości. Wszystko rozpoczęło się w okolicach Barcic, później służby pojawiły się w pobliżu obiektu piłkarskiego w Świniarsku, a następnie przy moście kolejowym w Nowym Sączu, by na koniec spróbować w Kurowie. Pomimo zmroku akcja nie była odwoływana. Do czasu...

Pomimo działań, które prowadziliśmy w obrębie rzeki, nie udało nam się zlokalizować osoby dryfującej na rzece. Zakończyliśmy swoje działania i przekazaliśmy sprawę policji. To od nich będzie zależało, czy jutro akcja zostanie kontynuowana – mówił w rozmowie z „Super Expressem” bryg. Marian Marszałek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Dlaczego służby przerwały swoją akcję ratunkową? Zwłoki z Popradu wpłynęły do Dunajca.

Strażacy pracujący na miejscu nie mogli zlokalizować tej osoby. Jednak ze zgłoszenia mogliśmy jednoznacznie stwierdzić, że to było ciało człowieka – dodał strażak.

Sonda
Czy angażujesz się w pomoc w poszukiwaniach zaginionych?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają