Andrychów. Złodziejka oddała skradzione ubrania i przeprosiła za swoje zachowanie. I tak stanie przed sądem

i

Autor: lechenie-narkomanii/cc0/pixabay Kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia, pomimo że oddała skradziony towar.

Grozi jej do 5 lat więzienia

Andrychów. Złodziejka oddała skradzione ubrania i przeprosiła za swoje zachowanie. I tak stanie przed sądem

2022-08-09 12:05

Ruszyło ją sumienie czy przestraszyła się kary? 27-letnia mieszkanka gminy Andrychów, która okradła jeden ze sklepów odzieżowych, nazajutrz oddała przywłaszczony towar i dołączyła nawet kartkę z przeprosinami. Wcześniej personel sklepu zagroził, że opublikuje jej wizerunek w Internecie. Kobieta myślała, że zwrot łupu zakończy sprawę, jednak odpowiedzialności karnej i tak nie uniknie.

Kradzież w Andrychowie. Wyniosła ubrania o wartości ponad 1000 złotych

Sprawa kradzieży w sklepie odzieżowym w Andrychowie zaczęła się pod koniec kwietnia tego roku. Z placówki handlowej wyniesiono ubrania o wartości 1100 złotych. Z nagrania kamer monitoringu wynikało, że osobą odpowiedzialną za kradzież jest kobieta, która tego samego dnia była na zakupach w tym sklepie. Klientka w przymierzalni zdjęła zabezpieczenia z ubrań, włożyła je do torby, a zabezpieczające klipsy schowała w jednej z kurtek na terenie sklepu i nie niepokojona przez nikogo wyszła z lokalu.

Personel sklepu powiadomił o zdarzeniu nie tylko policję, ale również lokalne media. Za ich pośrednictwem pracownicy chcieli dotrzeć do złodziejki z informacją, że jej wizerunek został zarejestrowany przez kamery monitoringu i może być upubliczniony.

PRZECZYTAJ: Kraków. Policyjny pościg za motocyklistą w centrum miasta. 25-latek uderzył w metalowe ogrodzenie

Oddała skradziony towar i przeprosiła. Myślała, że sprawa jest zakończona

Nazajutrz po kradzieży, kobieta za pośrednictwem innej osoby zwróciła do sklepu skradziony towar. Dołączyła również kartkę z przeprosinami za swoje zachowanie. Nieuczciwa klientka uznała sprawę za zakończoną, tymczasem policja w dalszym ciągu prowadziła własne postępowanie dotyczące kradzieży. Na początku sierpnia 27-letnia mieszkanka gminy Andrychów usłyszała zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Morderstwo w Bielawie. 22-letni Daniel zginął, bo morderca z kimś go pomylił.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE