Kraków. Policyjny pościg za motocyklistą w centrum miasta. 25-latek uderzył w metalowe ogrodzenie

i

Autor: Małopolska Policja 25-latek kierował motocyklem pomimo bezterminowego zakazu prowadzenia pojazdów. Znajdował się pod wpływem substancji odurzających.

Kierował pod wpływem narkotyków

Kraków. Policyjny pościg za motocyklistą w centrum miasta. 25-latek uderzył w metalowe ogrodzenie

2022-08-09 11:01

Policyjny pościg w centrum Krakowa zakończył się zatrzymaniem 25-letniego motocyklisty, który siał grozę wśród innych użytkowników dróg. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami. Na skrzyżowaniu ul. Łazarza z ul. Kołłątaja, 25-latek stracił panowanie nad swoją maszyną, wypadając z jezdni wprost na metalowe ogrodzenie.

Policyjny pościg w centrum Krakowa. 25-letni motocyklista zakończył ucieczkę na metalowym ogrodzeniu

Wieczorem w niedzielę (7 sierpnia), poruszający się na motocyklu funkcjonariusz krakowskiej drogówki zauważył innego motocyklistę, który jechał bez włączonych świateł. Policjant dał mu sygnał do zatrzymania się, jednak użytkownik jednośladu zignorował polecenie i zaczął uciekać w kierunku ul. Dietla. Podczas ucieczki stwarzał duże niebezpieczeństwo dla innych użytkowników krakowskich dróg. Kierowca kawasaki między innymi nie ustąpił pierwszeństwa osobom znajdującym się na oznakowanym przejściu dla pieszych i ignorował znaki zakazujące wjazdu oraz skrętu w lewo.

Ucieczka 25-latka zakończyła się w pobliżu skrzyżowania ul. Łazarza z ul. Kołłątaja. Tam motocyklista nie dostosował prędkości do panujących warunków, stracił panowanie nad maszyną, wypadł z jezdni i uderzył w metalowe ogrodzenie. Mężczyzna został poszkodowany i wymagał pomocy medycznej. Szybko okazało się, że pirat drogowy jest objęty bezterminowym zakazem prowadzenia pojazdów.

PRZECZYTAJ: 31-latka zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z volkswagenem. Zaskakujący wynik badania trzeźwości

W trakcie czynności policjanci zauważyli jak motocyklista wyrzuca susz roślinny koloru zielonego oraz białą substancję. Oba specyfiki zostały zabezpieczone i będą badane laboratoryjnie pod kątem zawartości substancji niedozwolonych. Kiedy mężczyzna dojdzie do siebie, usłyszy zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, kierowania pod wpływem narkotyków oraz podczas obowiązywania zakazu. Odpowie również za szereg wykroczeń przeciw przepisom ruchu drogowego.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?
Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE