Kraksa w Poroninie

31-latka zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się z volkswagenem. Zaskakujący wynik badania trzeźwości

2022-08-09 8:01

W poniedziałek (8 sierpnia) na ulicy Tatrzańskiej w Poroninie doszło do kraksy z udziałem dwóch samochodów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca audi 31-latka zjechała na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. Kobieta była trzeźwa w przeciwieństwie do 58-letniego kierowcy, prowadzącego pojazd poruszający się po właściwym pasie.

Kraksa w Poroninie. 31-latka zjechała na przeciwny pas ruchu

W poniedziałek (8 sierpnia) około godz. 16.30 ulica Tatrzańska w Poroninie została zablokowana po kraksie, w której brały udział dwa samochody osobowe: audi oraz volkswagen. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zawiniła 31-letnia kobieta, kierująca pierwszym z pojazdów. Z niewyjaśnionych dotąd przyczyn, zjechała ona na przeciwny pas ruchu i doprowadziła do zderzenia z volkswagenem. 31-latka z powiatu kłobuckiego doznała niegroźnych obrażeń twarzy, natomiast kierujący drugim samochodem, 58-letni mężczyzna z powiatu nowotarskiego również został lekko poszkodowany.

W sprawie kraksy zostało wszczęte policyjne postępowanie. Kierowcy biorący udział w zdarzeniu zostali przebadani pod kątem trzeźwości. Badanie dało zaskakujący wynik, ponieważ w przypadku 31-latki nie wykazało obecności alkoholu w organizmie, natomiast 58-latek miał prawie pół promila. Z tego powodu funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy należące do mężczyzny. Poniżej zdjęcia z miejsca zdarzenia.

PRZECZYTAJ: Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Policjant z Krakowa pomagał poszkodowanym

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Wnętrze autokaru to miazga. Tak wygląda wrak autobusu po wypadku w Chorwacji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE