Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Policjant z Krakowa pomagał poszkodowanym

i

Autor: Małopolska Policja Sierż. sztab. Kamil Styrna był w Chorwacji służbowo. Po tragicznym wypadku autokaru z pielgrzymką został skierowany na miejsce zdarzenia.

Był na miejscu wypadku

Wypadek polskiego autokaru w Chorwacji. Policjant z Krakowa pomagał poszkodowanym

2022-08-08 14:58

Policjant z Krakowa, sierżant sztabowy Kamil Styrna był na miejscu tragicznego wypadku polskiego autokaru z pielgrzymami, do którego doszło w sobotę (6 sierpnia) pod Zagrzebiem. Funkcjonariusz pomagał poszkodowanym w odzyskaniu dokumentów oraz w nawiązaniu kontaktu z bliskimi w kraju. Od 1 lipca polscy policjanci pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego.

Na ziemi leży różaniec i pudełko z Matką Boską. Wstrząsający obraz po katastrofie autokaru na Chorwacji

Tragiczny wypadek autokaru z pielgrzymką w Chorwacji. Policjant z Krakowa pomagał poszkodowanym

Rano w sobotę (6 sierpnia) pod Zagrzebiem w Chorwacji doszło do tragicznego wypadku polskiego autokaru, który wiózł pielgrzymów do MedjugorieZginęło 12 osób, a wielu podróżnych odniosło obrażenia wymagające hospitalizacji. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Jedna z hipotez zakłada, że 72-letni kierowca zasnął w trakcie jazdy. 

W dniu tragedii, na miejscu zdarzenia był policjant z Krakowa sierżant sztabowy Kamil Styrna. Funkcjonariusz był w Chorwacji służbowo, ponieważ od początku wakacji polscy mundurowi pełnią służbę na chorwackim wybrzeżu Adriatyku oraz w bułgarskich kurortach Morza Czarnego.

PRZECZYTAJ: Nie żyje 37-letni motocyklista. Uderzył w sygnalizator świetlny, rogatkę kolejową i betonową konstrukcję

Krakowski policjant pomagał chorwackim służbom w ustaleniu danych pojazdu, który uległ wypadkowi, w tym ważności ubezpieczenia i badania technicznego. Jako że poszkodowani zostali przewiezieni do pobliskich placówek medycznych, funkcjonariusz niezwłocznie udał się w te miejsca, gdzie wspierał Chorwatów w ustaleniach danych osobowych przewiezionych tam osób oraz podjął próbę ustalenia danych kontaktowych do osób w Polsce, które należało powiadomić o skutkach wypadku. Sierżant sztabowy Kamil Styrna dostarczył również poszkodowanym pozostawione na miejscu wypadku dokumenty, dzięki którym chorwacka służba medyczna mogła sporządzić odpowiednią dokumentację lekarską.

Sonda
Braliście kiedyś udział w wypadku samochodowym?
Nasi Partnerzy polecają