Andrzej Duda pamiętał o sześcioraczkach z Tylmanowej! Poszły buziaki [ZDJĘCIA]

i

Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Andrzej Duda pamiętał o sześcioraczkach z Tylmanowej, które kończą dziś dokładnie 2-latka. Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon urodzili się 20 maja 2019 r. Z tej okazji prezydent RP razem z małżonką Agatą i współpracownikami ze swojej kancelarii złożył dzieciom najlepsze życzenia

Andrzej Duda pamiętał o sześcioraczkach z Tylmanowej! Poszły buziaki [ZDJĘCIA]

2021-05-20 19:32

Andrzej Duda pamiętał o sześcioraczkach z Tylmanowej, które kończą dziś dokładnie 2-latka. Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon urodzili się 20 maja 2019 r. Z tej okazji prezydent RP razem z małżonką Agatą i współpracownikami ze swojej kancelarii złożył dzieciom najlepsze życzenia, kierując również serdeczne pozdrowienia pod adresem rodziców sześcioraczków z Tylmanowej.

Andrzej Duda pamiętał o sześcioraczkach z Tylmanowej! Poszły buziaki [ZDJĘCIA]

Andrzej Duda pamiętał o urodzinach sześcioraczków z Tylmanowej, którym złożył za pośrednictwem swojego profilu twitterowego najlepsze życzenia. Kaja, Nela, Zosia, Malwina, Filip i Tymon urodzili się 20 maja 2019 r., więc kończą dziś dokładnie 2 latka.

- Sześcioraczki z Tylmanowej kończą dziś 2 latka. Razem Agatą i naszymi Współpracownikami z KPRP składamy Im najserdeczniejsze życzenia: Kaju, Nelu, Zosiu, Malwinko, Filipie i Tymonie życzymy Wam 100 lat! BlossomSmiling face with heart-shaped eyes BUZIAKI!Face throwing a kiss Serdeczne pozdrowienia dla Rodziców! - napisał prezydent RP.

Rodzice sześcioraczków z Tylmanowej również nie omieszkali pochwalić się wspólnymi urodzinami swoich pociech, zamieszczając zdjęcie dzieci przy stole z efektownym tortem.

Czytaj też: Olga Tokarczuk i Andrzej Mleczko Honorowymi Obywatelami Krakowa? Chce tego przewodniczący rady miejskiej

Jak informuje PAP, pierwsze polskie sześcioraczki przyszły na świat 20 maja 2019 r. w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie, a poród odbył się przez cesarskie cięcie w 29. tygodniu ciąży. Cztery dziewczynki i dwóch chłopców, z których najmniejsze ważyło przy urodzeniu 890 g, a największe 1300 g, mieszkają wraz z rodzicami i starszym bratem w Tylmanowej. Sześcioraczki rodzą się bardzo rzadko – raz na 4,7 mld ciąż.

Czytaj też: Kraków: Ratownicy przyjęli poród w karetce! Mała Oliwia nie chciała czekać na dojazd do szpitala

Marszałek odwiedził sześcioraczki z Tylmanowej. Jak teraz wyglądają?

Badania w 9. miesiącu ciąży
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE