Andrzej zginął na A4 i osierocił czwórkę dzieci. Strażaka z Balic zabił pirat drogowy. Kiedy pogrzeb?

i

Autor: Anita Leszaj Po śmierci Andrzeja, strażacy z OSP Balice pogrążyli się w żałobie.

Ostatnie pożegnanie zmarłego strażaka

Andrzej zginął na A4 i osierocił czwórkę dzieci. Strażaka z Balic zabił pirat drogowy. Kiedy pogrzeb?

2022-09-29 9:18

37-letni Andrzej, strażak-ochotnik z OSP Balice zmarł tragicznie w wyniku wypadku na autostradzie A4. Druh został potrącony przez nieuważnego kierowcę iveco, w trakcie zabezpieczenia miejsca innego incydentu drogowego. W zdarzeniu poszkodowana została również żona strażaka, która trafiła do szpitala. Jest już znana data pogrzebu 37-latka.

Balice: druh Andrzej z OSP Balice został śmiertelnie potrącony przez samochód podczas służby.

Tragiczna śmierć na A4. Strażak z Balic osierocił czwórkę dzieci

W nocy z poniedziałku na wtorek (26/27 września) na autostradzie A4 w miejscowości Chrosna pod Krakowem doszło do tragicznego wypadku. Zginął w nim Andrzej, strażak-ochotnik z OSP Balice, został potrącony przez kierowcę ivecoMężczyzna osierocił czwórkę dzieci:  Wiktorię (17 l.), Julię (14 l.), Oliwię (10 l.) oraz Krystiana (5 l.), a w wypadku została ranna również jego żona, która też pełniła służbę w OSP Balice. Kobieta trafiła do szpitala. W Internecie powstała zbiórka, z której środki zostaną przeznaczone na pomoc bliskim zmarłego Andrzeja. Trzeci z poszkodowanych strażaków wyszedł już ze szpitala. Wszyscy druhowie interweniowali na autostradzie A4 z powodu zderzenia kierującej bmw z łosiem. W tym przypadku na szczęście nikomu nic się nie stało. Niemniej, podczas zabezpieczenia miejsca kraksy, kierowca iveco nie zachował należytej ostrożności i uderzył w poprzedzający go pojazd, a następnie został wypchnięty na pas awaryjny, gdzie stali strażacy. Za kierownicą iveco siedział 21-letni Węgier. Mężczyzna został zatrzymany przez policję, która wyjaśnia okoliczności tragedii na A4. Wiadomo, że 21-latek był trzeźwy. Pobrano natomiast od niego krew do badań pod kątem zawartości innych substancji odurzających.

Kiedy pogrzeb tragicznie zmarłego Andrzeja?

OSP Balice poinformowało, że pogrzeb tragicznie zmarłego strażaka z tej jednostki odbędzie się w piątek, 30 września. O godz. 11.00 w kościele parafialnym w Balicach rozpocznie się msza święta żałobna. Bezpośrednio po jej zakończeniu ciało zmarłego zostanie odprowadzone na cmentarz parafialny w Morawicy. Przypomnijmy, że w hołdzie dla Andrzeja z OSP Balice, strażacy uruchomili w swoich wozach syreny i sygnały świetlne.

Andrzej zginął na A4 i osierocił czwórkę dzieci. Strażaka z Balic zabił pirat drogowy. Kiedy pogrzeb?

i

Autor: OSP Balice Pogrzeb tragicznie zmarłego strażaka z OSP Balice odbędzie się w piątek, 30 września.
Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE