Pościg koło Krakowa. Pijany ojciec wiózł córkę

i

Autor: pixabay.com

Szokujący pościg w Małopolsce

Iwanowice k. Krakowa: Pijany 36-latek przed policją z 7-letnią córką w aucie

2022-09-28 18:27

Szalony pościg pod Krakowem. Pijany 36-latek uciekał przed policjantami. Mężczyzna wiózł samochodem swoją 7-letnią córkę. Na miejsce wezwano matkę dziecka. Okazało się, że kobieta była... poszukiwana przez policję.

Pościg koło Krakowa. Pijany ojciec uciekał z córką. Matka dziewczynki była poszukiwana

Szokujące chwile w na terenie gminy Iwanowice koło Krakowa. Policjanci z patrolu zauważyli opla, który przekroczył prędkość o 32 km/h.  Kiedy mundurowi nakazali mu się zatrzymać, kierowca zaczął uciekać. Dopiero po dwóch kilometrach pościgu mężczyzna oddał się w ręce policji. Stróże prawa sprawdzili jego dane. 36-letni mieszkaniec gminy Sułoszowa był poszukiwany do odbycia kary roku więzienia za zmuszanie groźbą innej osoby do określonego zachowania. Miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna był pijany. Wydmuchał 1,5 promila alkoholu. W aucie znajdowała się 7-letnia córka mężczyzny. Na miejsce wezwano jej 34-letnią matkę. Okazało się, że kobieta... również jest poszukiwana do odbycia ponad dwóch miesięcy więzienia. - 7-latka została więc przekazana pod opiekę dziadkowi. Jej rodzice z kolei zostali przez stróżów prawa zatrzymani i doprowadzeni do zakładu karnego, gdzie odbędą wcześniej zasądzone kary pozbawienia wolności - informuje kom. Justyna Fil, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Kierowca opla odpowie przed sądem także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu i pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów, a także za narażenie na niebezpieczeństwo własnej córki. Za te przestępstwa dodatkowo grozi mu do pięciu lat więzienia.

Policyjny pościg okiem kamery. Tak z bandziorami walczą polskie służby
Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE