Krakowska uczelnia zamyka basen do odwołania! Konieczność działań oszczędnościowych

i

Autor: Zygmunt Put /CC BY-SA 4.0/wikipedia Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie z powodu drożyzny zamknął basen. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Fatalny skutek drożyzny

Krakowska uczelnia zamyka basen do odwołania! "Konieczność działań oszczędnościowych"

2022-09-22 22:46

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie poinformował o zamknięciu basenu znajdującego się na terenie uczelni. Decyzja obowiązuje do odwołania, jednak nie ma szans na jej zmianę przed końcem pierwszego semestru roku akademickiego 2022/23. Powodem zamknięcia pływalni jest drożyzna, spowodowana przede wszystkim wysokimi cenami energii.

Basen Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie nieczynny do odwołania

Władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie poinformowały w czwartek, 22 września o zamknięciu basenu znajdującego się na terenie uczelni. Powodem decyzji nie jest awaria, czy też jakiekolwiek zagrożenie sanitarne na pływalni. Zawieszenie działalności obiektu wynika z drożyzny, powodującej kłopoty finansowe uczelni. Problemem są zwłaszcza wysokie ceny energii. UEK przyznał, że z tego powodu został zmuszony do podjęcia redukcji kosztów.

Basen będzie nieczynny do odwołania. Równocześnie władze uczelni poinformowały, że nie pozwolą na wznowienie funkcjonowania obiektu co najmniej do końca pierwszego semestru roku akademickiego 2022/23. Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: QUIZ. Regionalizmy. Co oznaczają te trudne słowa? Wiele z nich Cię zaskoczy

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.

Komunikat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie w sprawie zamknięcia basenu

- W związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczno-finansową Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, z przykrością informujemy, że Władze Uczelni podjęły trudną decyzję o czasowym, całkowitym wyłączeniu z funkcjonowania basenu znajdującego się na terenie UEK. Nagły wzrost kosztów energii oraz utrzymania obiektów, przy braku adekwatnych zwiększeń finansowania, spowodował konieczność poszukiwania sposobów ograniczania kosztów. Mając świadomość, że oznacza to utrudnienie przede wszystkim dla realizacji zajęć pływackich dla studentów oraz pracowników, kierując się koniecznością działań oszczędnościowych, zostaliśmy zmuszeni do podjęcia takiej decyzji. Basen nieczynny będzie do odwołania, nie krócej jednak, jak do końca pierwszego semestru roku akademickiego 2022/23 - brzmi komunikat władz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Sonda
Czy drożyzna jest dla Ciebie problemem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE