Ludzkie kości znalezione podczas spaceru nad jeziorem. Mogło dojść do obrzydliwego przestępstwa!

i

Autor: Shutterstock Ludzkie kości znalezione podczas spaceru nad jeziorem. Mogło dojść do obrzydliwego przestępstwa!

Makabryczne znalezisko nad Klimkówką

Ludzkie kości znalezione podczas spaceru nad jeziorem. Mogło dojść do obrzydliwego przestępstwa!

2022-09-22 16:05

Nad sztucznym jeziorem Klimkówka w powiecie gorlickim odnaleziono ludzkie kości. Zostały one ujawnione po obniżeniu się poziomu wody. Śledczy pracujący na miejscu zdarzenia natknęli się na ślady świadczące o tym, że osoby postronne mogły naruszyć znalezione na brzegu ludzkie szczątki. Jezioro Klimkówka powstało po zalaniu dawnej wsi, na której znajdował się cmentarz. Został on przeniesiony w inne miejsce.

Ludzkie kości znalezione nad Klimkówką. Mogło dojść do przestępstwa

W poniedziałek, 19 września policja otrzymała zawiadomienie od osób spacerujących nad Klimkówką (powiat gorlicki), że na brzegu znajdują się ludzkie kości. Klimkówka jest sztucznym jeziorem, które powstało w miejscu dawnej wsi. Na tym terenie znajdował się również cmentarz, który został przeniesiony w inne miejsce. Z informacji uzyskanych przez nas od asp. szt. Gustawa Janasa, rzecznika gorlickiej policji wynika, że kości znalazły się na brzegu z powodu obniżenia się poziomu wody. Na polecenie prokuratora szczątki zostały zabezpieczone i umieszczone w prosektorium. 

W trakcie oględzin ujawniono ślady świadczące o możliwości naruszenia kości przez osoby postronne. Śledczy badają teraz, w jakich okolicznościach mogło dojść do tego, obrzydliwego przestępstwa. Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo.

PRZECZYTAJ: Szokująca śmierć 54-letniego kierowcy. Wypadł z kabiny i zginął pod kołami ciężarówki

Zapadlisko na cmentarzu w Trzebini - Sierczy: cmentarz pozostaje zamknięty do odwołania, mieszkańcy są wstrząśnięci.

Jaka kara grozi za znieważenie ludzkich szczątków? 

Rzecznik KPP Gorlice przekazał nam, że w sprawie ludzkich szczątków znalezionych na Klimkówką funkcjonariusze prowadzą postepowanie dotyczące ewentualnego znieważenia ludzkich szczątków bądź miejsca ich spoczynku. Na obecną chwilę nikomu nie przedstawiono zarzutów. Zgodnie z art. 262 par. 1 kodeksu karnego, za znieważenie ludzkich szczątków grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Sonda
Czy kara za znieważenie ludzkich szczątków powinna być wyższa?