Arnold Schwarzenegger odwiedzi Muzeum Auschwitz. Jego wizyta to nie przypadek

i

Autor: Governo do Estado de São Paulo/CC BY 2.0/wikipedia, PerSona77/CC BY-SA 3.0 pl/wikipedia Arnold Schwarzenegger w środę, 28 września pojawi się w Muzeum Auschwitz i Muzeum Żydowskim w Oświęcimiu.

Wizyta słynnego aktora w Małopolsce

Arnold Schwarzenegger odwiedzi Muzeum Auschwitz. Jego wizyta to nie przypadek

2022-09-27 15:03

Słynny aktor, kulturysta i polityk Arnold Schwarzenegger odwiedzi Małopolskę! Jak podaje "Gazeta Krakowska", Schwarzenegger w środę, 28 września pojawi się w Oświęcimiu, gdzie odwiedzi między innymi Muzeum Auschwitz, oświęcimską synagogę oraz Muzeum Żydowskie. Amerykanin od wielu lat angażuje się w walkę z nienawiścią w przestrzeni publicznej.

Arnold Schwarzenegger przyjedzie do Oświęcimia. Odwiedzi Muzeum Auschwitz i Muzeum Żydowskie

Arnold Schwarzenegger, postać znana nie tylko z kariery filmowej i kulturystycznej, ale również z zaangażowania w działalność polityczną przyjedzie do Małopolski. Jak podaje "Gazeta Krakowska", Schwarzenegger w środę, 28 września pojawi się w Oświęcimiu, gdzie odwiedzi Muzeum Auschwitz, synagogę oraz Muzeum Żydowskie. Spotka się też z byłą więźniarką Auschwitz Lidią Maksymowicz, a towarzyszyć mu będzie Simon Bergson, przewodniczący fundacji prowadzącej Muzeum Żydowskie w Oświęcimiu. To właśnie ta fundacja wyróżniła Schwarzeneggera za aktywne zwalczanie nienawiści w życiu publicznym. Zarówno Arnold Schwarzenegger, jak i Simon Bergson urodzili się w Austrii. Słynny aktor w 1968 roku wyjechał do USA, gdzie rozpoczął karierę filmową. Wcześniej był uznanym kulturystą, zdobywcą tytułu Mr. Universe oraz laureatem konkursu Mr. Olympia.

Kariera polityczna Arnolda Schwarzeneggera

W latach 90. Arnold Schwarzenegger został przewodniczącym prezydenckiej rady do spraw kultury fizycznej i sportu za prezydentury George’a Busha seniora. W 2003 roku wygrał wybory na gubernatora Kalifornii. Urząd ten pełnił do 2011 roku. Jest związany z Partią Republikańską. Kandydowanie na urząd prezydenta USA uniemożliwił mu zapis amerykańskiej konstytucji, który stanowi, że prezydentem kraju może zostać wyłącznie osoba urodzona na jego terytorium.

Sonda
Czy odwiedziłeś/łaś obóz Auschwitz-Birkenau?
12-LETNI nożownik zaatakował nastolatków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają