Atak zimy w Polsce. W tym miejscu spadły TONY śniegu. Takich widoków dawno nie było [ZDJĘCIA]

2021-01-13 21:45 ac

W środę nad południową częścią kraju przechodzą intensywne śnieżyce, którym towarzyszą porywy wiatru. Tylko w ciągu dnia lokalnie spadło nawet 10 centymetrów śniegu. W Olkuszu śnieg pada niemal nieprzerwanie od kilkudziesięciu godzin - całe miasto pokryte jest grubą warstwą białego puchu. Co ciekawe, kilka kilometrów dalej - zarówno w stronę Krakowa, jak i Katowic - śniegu jest dużo mniej.

Czy to słynna "bestia ze wschodu"? W pogodzie nastąpiły spore zmiany - pojawiły się długo wyczekiwane opady śniegu i ujemne temperatury. Mieszkańcy Małopolski powinni wyciągnąć z szaf ciepłe kurtki, szaliki, czapki i rękawiczki. Choć kilka najbliższych dni upłynie jeszcze pod znakiem względnie spokojnej aury, to im bliżej końca tygodnia, tym gorzej.

Prognozy synoptyków nie pozostawiają żadnych złudzeń - czekają nas śnieżne i mroźne dni. Do końca tygodnia w Małopolsce może spaść nawet kilka centymetrów śniegu. W ciągu w dnia temperatura będzie spadać do kilku stopni poniżej zera. Nocą będzie jednak zdecydowanie zimniej - nawet do -15. 

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁ OLKUSZ PO ŚNIEŻYCY:

Atak zimy w Polsce. Tak po śnieżycy wygląda Olkusz
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE