Atak zimy w Polsce. W tym miejscu spadły TONY śniegu. Takich widoków dawno nie było [ZDJĘCIA]

2021-01-13 21:45

W środę nad południową częścią kraju przechodzą intensywne śnieżyce, którym towarzyszą porywy wiatru. Tylko w ciągu dnia lokalnie spadło nawet 10 centymetrów śniegu. W Olkuszu śnieg pada niemal nieprzerwanie od kilkudziesięciu godzin - całe miasto pokryte jest grubą warstwą białego puchu. Co ciekawe, kilka kilometrów dalej - zarówno w stronę Krakowa, jak i Katowic - śniegu jest dużo mniej.

Czy to słynna "bestia ze wschodu"? W pogodzie nastąpiły spore zmiany - pojawiły się długo wyczekiwane opady śniegu i ujemne temperatury. Mieszkańcy Małopolski powinni wyciągnąć z szaf ciepłe kurtki, szaliki, czapki i rękawiczki. Choć kilka najbliższych dni upłynie jeszcze pod znakiem względnie spokojnej aury, to im bliżej końca tygodnia, tym gorzej.

Prognozy synoptyków nie pozostawiają żadnych złudzeń - czekają nas śnieżne i mroźne dni. Do końca tygodnia w Małopolsce może spaść nawet kilka centymetrów śniegu. W ciągu w dnia temperatura będzie spadać do kilku stopni poniżej zera. Nocą będzie jednak zdecydowanie zimniej - nawet do -15. 

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAŁ OLKUSZ PO ŚNIEŻYCY:

Atak zimy w Polsce. Tak po śnieżycy wygląda Olkusz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE