Barbara Nowak

i

Autor: ART SERVICE/Super Express Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.

Barbara Nowak ostro o posłach: "Spadkobiercy komuny w linii ideologicznej". Kurator apeluje do Andrzeja Dudy

2022-02-14 13:57

Barbara Nowak nie daje o sobie zapomnieć! Małopolska kurator oświaty w swoim wpisie umieszczonym na Twitterze nazwała posłów Lewicy "spadkobiercami komuny w linii ideologicznej". Z kolei na konferencji prasowej w sprawie lex Czarnek zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie ustawy, która przyznaje kuratorom prawo decydowania o tym, jakie organizacje mogą prowadzić zajęcia pozaprogramowe w szkołach.

Barbara Nowak ostro o posłach: "Spadkobiercy komuny w linii ideologicznej". Kurator apeluje do Andrzeja Dudy

Barbara Nowak znowu wzbudziła kontrowersje swoją aktywnością w mediach. Niedawny wpis o szczepionkach przeciwko COVID-19 nieomal zakończył się dymisją małopolskiej kurator oświaty, ale ostatecznie udało się jej zachować stanowisko. Z kolei Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział podjęcie przeciwko Barbarze Nowak kroków prawnych w związku z jej artykułem umieszczonym na portalu wpolityce.pl. Dzisiaj (14 lutego) Nowak odniosła się na Twitterze do działań posłów Lewicy, którzy przeprowadzają kontrolę w małopolskim kuratorium. W internetowym wpisie Daria Gosek-Popiołek, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk oraz Maciej Gdula zostali nazwani "spadkobiercami komuny w linii ideologicznej". Dodatkowo Nowak wytknęła Gduli związki rodzinne. Ojcem posła jest bowiem Andrzej Gdula, były działacz PZPR i wiceminister MSWiA w latach 1984-86.

PRZECZYTAJ: Korupcja w 6. Batalionie Dowodzenia w Krakowie. CBA zatrzymało kolejne osoby

Dzisiaj Barbara Nowak wzięła też udział w konferencji prasowej poświęconej lex Czarnek. Jak podaje PAP, małopolska kurator oświaty zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie ustawy, która daje kuratorom prawo decydowania o tym, jakie organizacje mogą prowadzić zajęcia pozaprogramowe w szkołach. - Atak środowisk neomarksistowskich na polskie szkoły jest przekazem niszczącym fundamenty cywilizacji chrześcijańskiej - powiedziała Barbara Nowak. Jej zdaniem za tymi atakami stoją również samorządy, które "przekraczają prawa i wchodzą do szkół z programami rzekomo zdrowotnymi". Kurator podkreśliła przy tym, że obecnie to dyrektorzy szkół zatrudnieni przez samorządy decydują o organizacji zajęć pozalekcyjnych i przez to mogą działać wbrew interesom ucznia, a spełniając życzenia zwierzchników. Właśnie dlatego - jej zdaniem - wspomniane kompetencje powinny zostać przekazane kuratorom.

ZOBACZ: Ławką w Krakowie zajmie się prokuratura. Kosztowała więcej niż auto prezydenta

Sonda
Czy Barbara Nowak sprawdza się w roli małopolskiego kuratora oświaty?
Tajemnicza śmierć znanego kolarza Jana Magiery
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE