Barbara Nowak

i

Autor: Art Service, twitter.com/kr_szumilas

Kurator Barbara Nowak mówiła o stosach skarg od rodziców. Posłanki sprawdziły pudła i przeżyły szok!

2022-02-15 11:57

W nieoczekiwany sposób zakończyła się wczorajsza (14 lutego) wizyta posłanek Koalicji Obywatelskiej w małopolskim kuratorium oświaty. Kontrola była związana z wcześniejszymi wypowiedziami Barbary Nowak sugerującymi, że wielu rodziców skarżyło się na organizacje pozarządowe prowadzące w szkołach zajęcia pozaprogramowe. Tymczasem w siedzibie kuratorium na posłanki czekał stos pustych pudeł.

Barbara Nowak skontrolowana przez posłanki. Weszły do kuratorium i przeżyły szok

W małopolskim kuratorium oświaty trwają dwie kontrole poselskie. Jedną z nich prowadzą parlamentarzyści Lewicy, natomiast druga jest inicjatywą parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej. Wczoraj (14 lutego) Barbara Nowak odniosła się do pierwszej z nich, nazywając posłów Lewicy "spadkobiercami komuny po linii ideologicznej". Tymczasem w siedzibie kuratorium pojawiły posłanki Koalicji Obywatelskiej: Katarzyna Lubnauer oraz Krystyna Szumilas, żeby sprawdzić wcześniejsze doniesienia szefowej kuratorium dotyczące skarg rodziców, odnoszących się rzekomo do działalności organizacji pozarządowych, prowadzących zajęcia w szkołach.

W kuratorium czekał na posłanki... stos kartonowych pudeł, które - jak twierdzą parlamentarzystki - w większości były puste. Krystyna Szumilas napisała w mediach społecznościowych, że wewnątrz pudeł znajdowało się tylko sześć skarg. Rzekome protesty rodziców miały być natomiast podstawą do wprowadzenia lex Czarnek, czyli przepisów przyznających kuratorom prawo decydowania o tym, jakie organizacje mogą prowadzić zajęcia pozaprogramowe w szkołach. Wczoraj Barbara Nowak zaapelowała do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie lex Czarnek, co umożliwiłoby wejście w życie kontrowersyjnej ustawy. 

PRZECZYTAJ: Zamiast siedzieć na kwarantannie, błąkał się po Krakowie. Zakażony mężczyzna zdezynfekował się alkoholem

- Puste pudła - przygotowana przez Małopolską Kurator Oświaty dekoracja doskonale podsumowuje dzisiejszą kontrolę. Te puste pudła zostaną symbolem kłamstw min. Przemysława Czarnka, na których opiera się lex Czarnek. Dla 6 skarg wystarczy papierowa teczka - napisała na Twitterze posłanka PO Krystyna Szumilas.

ZOBACZ: Koszmarny wypadek na stoku w Jaworkach! Poszkodowana nastolatka straciła pamięć

Sonda
Czy Barbara Nowak sprawdza się w roli małopolskiego kuratora oświaty?
Kraków. Plac Biskupi po remoncie a na nim ławka za 228 tysięcy złotych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE