Bezdomni w ostatniej chwili uratowani z pożaru! Jeden z nich spał w najlepsze

i

Autor: Straż Miejska Kraków Strażnicy miejscy z Krakowa uratowali z pożaru dwóch, bezdomnych mężczyzn / zdjęcie ilustracyjne.

Interwencja straży miejskiej

Bezdomni w ostatniej chwili uratowani z pożaru! Jeden z nich spał w najlepsze. Wyprowadzili go siłą

2022-12-09 13:23

Strażnicy miejscy z Krakowa uratowali dwóch bezdomnych, którzy w pustostanie przy ul. Ślusarczyka ogrzewali się niesprawnym piecem. Gdy mundurowi podjęli interwencję, pomieszczenie zajmowane przez bezdomnych było już w całości objęte gęstym, gryzącym dymem. Tymczasem jeden z dzikich lokatorów nawet się nie zorientował, że grozi mu niebezpieczeństwo, ponieważ spał.

Kraków. Pożar pustostanu. Dwaj bezdomni uratowani przez straż miejską

Funkcjonariusze krakowskiej straży miejskiej prowadzą rutynowe kontrole miejsc, w których mogą przebywać bezdomni. Działania mają związek z niskimi temperaturami i zagrożeniem z tym związanym. W czwartek, 8 grudnia około godz. 23.00 mundurowi pojawili się w pustostanie przy ul. Ślusarczyka. Gdy chcieli tam wejść, zauważyli że całe pomieszczenie jest wypełnione gęstym, gryzącym dymem. Po otworzeniu drzwi szybko dostrzegli pierwszego z mężczyzn i nakazali mu, by natychmiast wyszedł na zewnątrz. Natomiast sami zajęli się gaszeniem ognia w starym, popękanym piecu. Gdy widoczność trochę się poprawiła, zobaczyli pod ścianą drugiego bezdomnego.

Jeden z bezdomnych był pijany i spał. Musieli wyprowadzić go siłą

Drugi z dzikich lokatorów był pijany i spał. Mundurowi zdołali go dobudzić, jednak... mężczyzna nic sobie nie robił z grożącego mu niebezpieczeństwa i nie zamierzał opuszczać legowiska. Ze względu na bezpośrednie zagrożenie zdrowia i życia, strażnicy wyprowadzili go więc siłą. Pomoc dotarła na czas i nikt nie ucierpiał wskutek pożaru. Nietrzeźwy bezdomny został natomiast przewieziony do Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień. 

Sonda
Ja oceniasz pracę straży miejskiej w Krakowie?
Tu autobus potrącił 64-latkę. Kobieta zmarła w szpitalu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany