Nadchodzi pogodowy kataklizm! Niż Brygida przyniesie atak zimy. Ta noc będzie kluczowa

i

Autor: IMGW, kristamonique/cc0/pixabay W nocy z soboty na niedzielę (10/11 grudnia) w Małopolsce wystąpią instensywne opady śniegu.

Załamanie pogody

Nadchodzi pogodowy kataklizm! Niż Brygida przyniesie atak zimy. Ta noc będzie kluczowa

2022-12-09 7:58

Do Małopolski nadciąga niż Brygida, który przyniesie ze sobą intensywne opady śniegu i siarczyste mrozy. Zgodnie z prognozą IMGW, załamanie pogody zacznie się już w piątek, 9 grudnia, kiedy wystąpią marznące opady deszczu. Potężnych śnieżyc można się spodziewać w nocy z soboty na niedzielę. - Śniegu będzie naprawdę sporo, bo początkowo na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce z soboty na niedzielę spadnie do 10 cm, w Karpatach nawet do 15 cm - mówi rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Załamanie pogody w Małopolsce. Atak zimy spowodowany niżem Brygida

W najbliższych godzinach do Małopolski dotrze niż Brygida i przyniesie gwałtowne załamanie pogody. Już w piątek, 9 grudnia mieszkańcy województwa powinni spodziewać się marznących opadów deszczu. Na drogach będzie bardzo ślisko i niebezpiecznie. Intensywne opady śniegu są prognozowane zwłaszcza w nocy z soboty na niedzielę (10/11 grudnia). Obok Lubelszczyzny i Podkarpacia, to właśnie Małopolska jest najmocniej zagrożona gwałtownym przyrostem pokrywą białego puchu. - Niż Brygida dociera do Polski wraz ze swoimi frontami atmosferycznymi i zacznie oddziaływać na nasz kraj z piątku na sobotę. Początkowo będą to bardzo intensywne opady deszczu, szczególnie na Lubelszczyźnie i na Podkarpaciu. Śniegu będzie naprawdę sporo, bo początkowo na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce z soboty na niedzielę spadnie do 10 cm, w Karpatach nawet do 15 cm – powiedział PAP rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

Gwałtowny spadek temperatury. Czekają nas siarczyste mrozy

Wraz z przemieszczającym się frontem i opadami śniegu będzie wzrastała prędkość wiatru i osiągnie od 70 do 90 km/h, a to spowoduje zamiecie i zawieje śnieżne. Od nocy z wtorku na środę (13/14 grudnia) zacznie robić się mroźnie. Na południu kraju, a także na Podlasiu temperatura spadnie do minus 13 st. Celsjusza, a w obszarach górskich aż minus 18-20. Najcieplej będzie na północnym zachodzie, gdzie termometry wskażą minus 4-5 st. Celsjusza.

Urszula z Żabki zginęła od 20 ciosów nożem. Policja szuka sprawcy. Nowe fakty

QUIZ. Znasz te przysłowia o zimie? My podajemy początek, a Ty musisz dopasować zakończenie

Pytanie 1 z 15
Zima bez śniegu – ...

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają