Boże Ciało 2021. Otwarte sklepy w Małopolsce. Gdzie zrobisz zakupy w święto?

2021-06-03 5:00
Boże Ciało 2021. Otwarte sklepy w Małopolsce. Gdzie zrobisz zakupy w święto?
Autor: Victoria_Borodinova/cc0/pixabay zdjęcie ilustracyjne

W czwartek, 3 czerwca przypada Boże Ciało. Jest to uroczystość religijna, jednak równocześnie dzień wolny od pracy oraz dzień objęty zakazem handlu. W tym dniu sklepy najpopularniejszych sieci spożywczych nie mogą obsługiwać klientów. Od zakazu handlu istnieją jednak pewne wyjątki. Sprawdź, gdzie w Małopolsce zrobisz zakupy w czasie Bożego Ciała.

Boże Ciało 2021. Gdzie w Małopolsce zrobisz zakupy w święto?

W czwartek, 3 czerwca przypada Boże Ciało. Jest to święto religijne, jednak równocześnie jest to dzień wolny od pracy i dzień objęty zakazem handlu. W Boże Ciało większość sklepów będzie nieczynna, prawo przewiduje jednak pewne wyjątki. Za ladą mogą na przykład stanąć przedsiębiorcy prowadzący działalność we własnym imieniu i na własny rachunek. Co więcej, mogą im pomagać członkowie najbliższej rodziny, zakazane jest natomiast zatrudnianie do pracy w święto innych osób i to bez względu na charakter umowy wiążącej pracownika z placówką handlową. Właściciel sklepu może obsługiwać klientów w dni wolne od pracy nawet wtedy, gdy na co dzień się tym nie zajmuje. 

PRZECZYTAJ: Kraków: Zmiany w komunikacji miejskiej podczas długiego weekendu. MPK uruchamia linie rekreacyjne

Najpewniejszym punktem handlowym w święta są stacje benzynowe. One z pewnością będą otwarte, choć wielu potrzebnych produktów spożywczych możemy tam po prostu nie znaleźć. Wyjściem jest zatem znalezienie sklepu, gdzie za ladą stoi sam właściciel lub franczyzobiorca. Dla wielu takich punktów handlowych święta są czasem wzmożonego ruchu, ponieważ nie muszą one wówczas konkurować z dyskontami i supermarketami. W Małopolsce możemy liczyć, że zakupy zrobimy w sklepach działających pod markami: Żabka, ABC, Lewiatan, Freshmarket, Carrefour Express, czy Globi. Działać mogą również osiedlowe sklepiki, w których sprzedają ich właściciele.

ZOBACZ: Kraków: Zakochany 65-latek popełnił przestępstwo z miłości. Oto, co zrobił dla ukochanej

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE