Boże Ciało 2022. Otwarte sklepy w Krakowie. Gdzie zrobisz zakupy w święto?

i

Autor: Squirrel_photos/cc0/pixabay W Boże Ciało obowiązuje zakaz handlu. Tego dnia (16 czerwca) większość sklepów będzie zamknięta / zdjęcie ilustracyjne.

Boże Ciało 2022. Otwarte sklepy w Krakowie. Gdzie zrobisz zakupy w święto?

2022-06-14 14:31

W czwartek, 16 czerwca przypada Boże Ciało. Jest to uroczystość religijna, jednak równocześnie dzień wolny od pracy oraz dzień objęty zakazem handlu. W tym dniu sklepy najpopularniejszych sieci spożywczych nie mogą obsługiwać klientów. Od zakazu handlu istnieją jednak pewne wyjątki. Sprawdź, gdzie w Krakowie zrobisz zakupy w czasie Bożego Ciała.

Boże Ciało 2022. Większość sklepów będzie zamknięta. Wyjątki od zakazu handlu

W czwartek, 16 czerwca przypada Boże Ciało. Jest to święto religijne, jednak równocześnie jest to dzień wolny od pracy i dzień objęty zakazem handlu. W Boże Ciało większość sklepów będzie nieczynna, prawo przewiduje jednak pewne wyjątki. Za ladą mogą na przykład stanąć przedsiębiorcy prowadzący działalność we własnym imieniu i na własny rachunek. Co więcej, mogą im pomagać członkowie najbliższej rodziny, zakazane jest natomiast zatrudnianie do pracy w święto innych osób i to bez względu na charakter umowy wiążącej pracownika z placówką handlową. Właściciel sklepu może obsługiwać klientów w dni wolne od pracy nawet wtedy, gdy na co dzień się tym nie zajmuje.

PRZECZYTAJ: Zakaz wjazdu do centrum Krakowa dla nieekologicznych aut. Kiedy powstanie Strefa Czystego Transportu?

Gdzie w Krakowie zrobisz zakupy w święto?

Najpewniejszym punktem handlowym w święta są stacje benzynowe. One z pewnością będą otwarte, choć wielu potrzebnych produktów spożywczych możemy tam po prostu nie znaleźć. Wyjściem jest zatem znalezienie sklepu, gdzie za ladą stoi sam właściciel lub franczyzobiorca. Dla wielu takich punktów handlowych święta są czasem wzmożonego ruchu, ponieważ nie muszą one wówczas konkurować z dyskontami i supermarketami. W Krakowie możemy liczyć, że zakupy zrobimy w sklepach działających pod markami: Żabka, ABC, Lewiatan, Freshmarket, Carrefour Express, czy Globi.

Działać mogą również osiedlowe sklepiki, w których sprzedają ich właściciele. Pamiętajmy jednak o tym, że decyzja o otwarciu sklepu w święto oraz godziny jego funkcjonowania zawsze zależą do właściciela, bądź franczyzobiorcy.

ZOBACZ: Horror w DPS w Jordanowie. Zakonnice miały bić Sylwię paskiem. "Upośledzonego nikt nie chciał słuchać"

Sonda
Zdarza Ci się robić zakupy w święta?
Horror w DPS w Jordanowie: personel znęca się nad podopiecznymi