Wyciąg narciarski

i

Autor: Pixabay Zdj. ilustracyjne.

Wypadek 7-latki

Bukowina Tatrzańska. Dziecko spadło z kilku metrów, jest w szpitalu

2023-01-14 15:21

Wypadek na stacji narciarskiej w Bukowinie Tatrzańskiej. W sobotę (14 stycznia) 7-letnia dziewczynka wypadła z krzesełka kolejki linowej. Interweniowali ratownicy, a 7-latka trafiła do szpitala.

Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. 7-latka wypadła z kolejki linowej

Niebezpieczny wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej. Jak informuje Onet, na stacji narciarskiej RusinSki, 7-letnia dziewczynka wyślizgnęła się z krzesełka kolejki linowej. Dziecko spadło z wysokości kilku metrów. Do zdarzenia doszło w sobotę (14 stycznia) przed południem. Na pomoc wezwano ratowników. 7-letnia dziewczynka została przewieziona do szpitala karetką pogotowia.

Na szczęście upadek z wysokości nie spowodował poważniejszych obrażeń u dziecka, nie mniej jednak zapadła decyzja, aby przeprowadzić bardziej szczegółowe badania w krakowskim szpitalu dziecięcym w Prokocimiu – wyjaśnił rzecznik zakopiańskiej policji asp. szt. Roman Wieczorek.

Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że najprawdopodobniej element zabezpieczający krzesełko wyciągu nie został poprawnie zamknięty. Wtedy dziecko, pozostające pod opieką instruktorki, zsunęło się nieszczęśliwie z siedziska i spadło z kilku metrów wysokości na śnieg. – Wszelkie okoliczności wypadku będą wyjaśniane w ramach dalszych czynności policyjnych, a zwłaszcza przesłuchań świadków zdarzenia – dodał rzecznik zakopiańskiej policji. Mundurowi apelują o ostrożność i uwagę podczas korzystania z wyciągów narciarskich.

CZYTAJ TEŻ: Kraków. Tragedia w Nowej Hucie. Znaleziono zwłoki mężczyzny

Źródło: Onet

Sonda
Mieliście kiedyś wypadek w górach?
Szokujące nagranie policji. Samochód osobowy zmiótł z przejścia dla pieszych 42-latkę