Bukowina Tatrzańska. "To najbardziej tragiczny dzień w dotychczasowym przebiegu ferii"

2020-02-10 16:54 vera
Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej
Autor: ART SERVICE Wypadek w Bukowinie Tatrzańskiej

- Mając na uwadze rozmiar tragedii, która dotknęła poszkodowaną rodzinę, składam najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik, podsumowując akcję ratunkową w Bukowinie Tatrzańskiej. Zginęły tam dwie osoby: matka z córką. 21-letnia kobieta walczy o życie w szpitalu.

W poniedziałek doszło do tragicznego wypadku w Bukowinie Tatrzańskiej. Podmuch wiatru zerwał dach z budynku wypożyczalni sprzętu narciarskiego. Dach uderzył w znajdujące się na parkingu cztery osoby. Zginęła 52-letnia kobieta oraz jej 15-letnia córka. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. W najgorszy stanie jest 21-letnia kobieta. Lekarze walczą o jej życie.

Czytaj także: Bukowina Tatrzańska. Prokurator o "budynku" wypożyczalni: To nie miało prawa funkcjonować

- To najbardziej tragiczny dzień w dotychczasowym przebiegu ferii w województwie małopolskim - powiedział Piotr Ćwik, wojewoda małopolski.

W tej chwili obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed wichurami w Małopolsce.

- Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 100 km/h, południowy skręcający na południowo-zachodni i zachodni - czytamy w komunikacie IMGW. - Maksymalna prędkość wiatru wystąpi w poniedziałek od 09:00 do 18:00.

Czytaj też: Bukowina Tatrzańska: Horror na stoku. Kim są ofiary? To rodzina z Warszawy

- Apeluję, aby zachować szczególną ostrożność w sytuacji, gdy mamy do czynienia z takimi ekstremalnymi warunkami pogodowymi, jak wczoraj czy dziś – podkreśla wojewoda Piotr Ćwik.