Celowo podpalił dom z ludźmi w środku. W okrutny sposób zemścił się na swoim szefie

i

Autor: MilanLA/cc0/pixabay 34-letni recydwista podpalił dom w Krakowie, choć wewnątrz znajdowali się ludzie / zdjęcie ilustracyjne.

O krok od tragedii!

Celowo podpalił dom z ludźmi w środku. W okrutny sposób zemścił się na swoim szefie

2022-12-23 10:52

Celowo podpalił dom na krakowskim Podgórzu, choć w środku byli ludzie! Rozprzestrzeniające się płomienie odcięły drogę ucieczki lokatorom znajdującym się na piętrze budynku. Na szczęście tragedii zapobiegła reakcja sąsiada. Mężczyzna podłożył ogień, ponieważ... chciał się zemścić na swoim pracodawcy. 34-latek działał w warunkach recydywy.

Celowo podpalił dom w Krakowie. Chciał zemścić się na szefie

Do pożaru domu na krakowskim Podgórzu doszło 9 grudnia. Ogień pojawił się w wyniku celowego podpalenia i objął dolną kondygnację budynku, odcinając drogę ucieczki ludziom, którzy znajdowali się na piętrze. Pożar zebrałby śmiertelne żniwo, gdyby nie reakcja sąsiada, który podstawił pod okno płonącego domu drabinę, umożliwiając lokatorom ewakuację. Straż pożarna poradziła sobie z ogniem, mimo to żywioł spowodował straty sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Sprawca dramatu uciekł, jednak policja zdołała go ustalić i zatrzymać. 34-letni mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia oraz przyznał się do zarzucanego mu czynu. Śledczym tłumaczył, że spowodował pożar, ponieważ... chciał się zemścić na swoim szefie. Podpalony budynek był bowiem wykorzystywany jako baza noclegowa dla jednej z firm.

34-latek to recydywista. Trafił do aresztu

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 34-latkowi za spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego poprzez wywołanie pożaru grozi kara do 10 lat więzienia. Podpalacz działał w ramach recydywy, dlatego wymiar kary może być jeszcze wyższy.

Sonda
Czy kary za spowodowanie pożaru powinny być surowsze?
Poruszające słowa brata na pogrzebie żołnierza, który zginął na Ukrainie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany