Chełmek. Kompletnie pijany opiekował się 2-letnią córeczką!

i

Autor: Pixabay Chełmek. Kompletnie pijany opiekował się 2-letnią córeczką!

Szokujący incydent

Chełmek. Kompletnie pijany opiekował się 2-letnią córeczką!

2023-03-02 20:23

Do szokującego incydentu doszło w miejscowości Chełmek pod Oświęcimiem. 40-letni mężczyzna był kompletnie pijany. Co gorsza, w takim stanie opiekował się swoją malutką córeczką! O sytuacji zawiadomiona została policja. Mężczyzna odpowie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Pijany ojciec zajmował się dzieckiem

Policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna opiekuje się małym dzieckiem. Pod wskazany adres natychmiast pojechał jeden z patroli. Szybko wyszło na jaw, że zgłaszający miał rację. - 40-latek miał w organizmie 2 promile w chwili, gdy opiekował się dwuletnia córeczką - przekazała asp. sztab. Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.

- Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia niebezpieczeństwo dziecka nad którym miał obowiązek opieki - dodała policjantka.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Co więcej, materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich w Oświęcimiu.

Ważny apel policji

Oświęcimska policja apeluje o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnością.

- W przypadku podejrzenia, że dziecko, senior lub osoba z niepełnosprawnością, doznaje krzywdy lub jest zaniedbywana wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach. Są to przede wszystkim pracownicy socjalni, nauczyciele, pedagodzy, kuratorzy sądowi oraz dzielnicowi. W pilnych przypadkach należy dzwonić pod numer alarmowy 112 - przypomniała asp. sztab. Małgorzata Jurecka.

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany