Cztery osoby ZGINĘŁY wypadku, 20-latka w ciężkim stanie. NOWE FAKTY

2019-10-26 8:14 Amadeusz Calik

Nowe fakty w sprawie tragicznego wypadku w Niegardowie-Koloni w powiecie proszowickim w Małopolsce. W czwartek, 24 października w czołowym zderzeniu BMW z ciężarówką przewożącą kostkę brukową zginęły cztery osoby, a jedna walczy o życie.

Tragiczny wypadek miał miejsce na skrzyżowaniu drogi gminnej z powiatową w miejscowości Niegardów Kolonia w Małopolsce. Około godziny 17:25 samochód osobowy marki BMW wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzył się z ciężarówką. 

Na miejsce natychmiast wezwano kilka zastępów straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego, policję i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, w wyniku zdarzenia cztery osoby poniosły śmierć na miejscu - to 57-letni mężczyzna kierujący BMW oraz troje pasażerów - mężczyzna w wieku 58 lat oraz dwie kobiety w wieku 65 i 45 lat. 

- Ofiary wypadku to mieszkańcy pow. brzeskiego w Małopolsce. W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznała czwarta pasażerka pojazdu BMW, 20-letnia mieszkanka pow. proszowickiego, która śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego została przetransportowana do szpitala w Krakowie - informuje Sebastian Gleń z małopolskiej policji. 

Z ostatnich posiadanych informacji wynika, iż stan kobiety jest ciężki. 29-letni kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważniejszych obrażeń, był trzeźwy. Został również zabrany do szpitala, uskarżał się bowiem na ból w klatce piersiowej. 

Na miejscu pod nadzorem prokuratora i w obecności biegłego sądowego przez kilka godzin pracowali policjanci i strażacy. Na czas prowadzonych czynności, w tym oględzin pojazdów i miejsca zdarzenia, do godziny 1:30 droga była całkowicie zablokowana. 

Śledztwo w sprawie tragedii w Niegardowie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków-Nowa Huta.